قیمت هر اونس طلا امروز با اندکی تغییر به ۱۴۵۸ دلار و ۵۹ سنت رسید.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۰۸/۲۲

به گزارش گلستان ۲۴؛ نقل از رویترز، پس از آنکه اظهارات ترامپ در مورد توافق تجاری موجب کاهش امیدواری سرمایه گذاران نسبت به پایان قریب الوقوع جنگ تجاری شد و در حالی که تقویت ارزش دلار موجب کاهش اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا شده است، قیمت فلز زرد امروز تغییر کمی داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با اندکی تغییر به 1458 دلار و 59 سنت رسید، در حالی که قیمت فلز زرد در بازار آمریکا با 0.4 درصد افزایش به 1459 دلار و 10 سنت رسید.

ترامپ در سخنرانی روز سه شنبه خود در کلوب اقتصادی نیویورک گفت، مذاکره کنندگان چینی و آمریکایی به فاز نخست توافق تجاری نزدیک هستند، اما وی جزئیات جدیدی در مورد مذاکرات بیان نکرد.

مایکل مک کارتی، تحلیلگر بازار طلا در موسسه سی ام سی مارکتس گفت: «روند کاهشی قیمت طلا متوقف شده است. ترامپ از یک طرف گفت که توافق نزدیک است و از طرف دیگر گفت اگر توافقی به دست نیاید تعرفه ها را افزایش خواهد داد... این صحبت ها به وضعیت تجارت کمکی نکرد بلکه موجب تقویت طلا شد.»

وی افزود، حجم پایین معاملات در بازار طلا نشان دهنده احساس عدم قطعیت است، زیرا سرمایه گذاران در مورد اینکه آیا واقعا توافقی به دست آمد یا نه دچار تردید شده اند.

اما عاملی که مانع رشد قیمت طلا شد، افزایش ارزش دلار بود که در نزدیکی بالاترین رقم یک ماه اخیر در نوسان بود و سبب شد تا طلا برای خریدارانی که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند گران شود.

ارزش سهام در بازارهای آسیایی و در بورس وال استریت به دلیل افزایش نگرانی از به بن بست رسیدن مذاکرات تجاری شاهد کاهش بود. قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون به دلیل وضعیت آشفته اقتصادی و سیاسی حدود 13 درصد افزایش یافته است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار