در تمامی مناطق جهان مصرف بنزین یکی از دلایل مهم برای انتخاب یک خودرو است و خودروهایی که دارای مصرف سوخت بهینه هستند می‌توانند سهم بیش‌تری از بازار را نصیب خود نمایند.

میزان مصرف سوخت پژو ۲۰۷ چقدر است؟

به گزارش گلستان ۲۴؛ در سلسله بررسی‌های وب سایت تحلیلی و خبری چرخان، این بار به سراغ میزان مصرف سوخت یکی از محصولات ایران‌خودرو به نام پژو ۲۰۷ می‌رویم.حامد محمدی- میزان مصرف سوخت پژو ۲۰۷ چقدر است؟

 مصرف سوخت ۲۰۷i

۲۰۷i از پیشرانه معروف TU۵ استفاده می‌کند که قدرت تولیدی توسط این موتور با گیربکس ۵ سرعته دستی یا ۴ سرعته اتوماتیک به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود.

 ۲۰۷ در نمونه دنده‌ای خود در مسیرهای شهری و پرترافیک مصرف سوختی برابر با ۸.۸ لیتر بنزین را دارا بوده و در مسیرهای خارج شهری و اتوبان، مصرف نسخه دنده‌ای برابر ۵.۴ لیتر بنزین در هر صدکیلومتر خواهد بود که بدین ترتیب، این خودرو در نمودار سیکل ترکیبی تقریبا مصرفی برابر با ۶.۶ لیتر بنزین را به‌خود اختصاص می‌دهد.

 در سوی دیگر، ۲۰۷ اتوماتیک در مسیرهای شهری و پرترافیک مصرفی برابر با ۹.۹ لیتر و در مسیرهای خارج شهری واتوبان مصرفی برابر با ۵.۵ لیتر بنزین را از خود به جای می‌گذارد که بدین ترتیب، میزان مصرف سوخت ۲۰۷ اتوماتیک به‌صورت ترکیبی تقریبا برابر با ۷.۱ لیتر در هر صد کیلومتر خواهد بود.

 ضمنا به علت اینکه این خودروها در شرایط خاص تست می‌شوند، در اصل مصرف سوخت بیش‌تری نسبت به عدد اعلامی دارند و شما باید به ارقام فوق چند لیتری اضافه کنید!

 ۲۰۷ از قلب تپنده ۱.۶ لیتری ۱۶ سوپاپه استفاده می‌کند که حداکثر قدرت و گشتاور تولیدی توسط این موتور معادل ۱۰۵ اسب بخار و ۱۴۲ نیوتون متر است. گنجایش باک این خودرو برابر با ۵۰ لیتر بنزین بوده و استاندارد آلایندگی‌اش نیز یورو ۴ اعلام شده است.

 مدل خودرو      ۲۰۷ دنده‌ای     ۲۰۷ اتوماتیک

مصرف سوخت (در ۱۰۰ کیلومتر ) خارج شهر (لیتر)        ۵.۴     ۵.۵

مصرف سوخت (در ۱۰۰ کیلومتر ) داخل شهر (لیتر)        ۸.۸     ۹.۹

مصرف سوخت (در ۱۰۰ کیلومتر ) ترکیبی (لیتر)  ۶.۶      ۷.۱

 منبع: چرخان

 

ارسال نظر

آخرین اخبار