معاون فرهنگی اجتماعی مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور گفت: به مناسبت دهه فجر و نکوداشت یاد و خاطره شهید سردار سلیمانی 30 کاروان و محافل قرآنی در شهرها و روستاهای استان گلستان برگزار می‌شود.

30 کاروان قرآنی در دهه فجر در گلستان برگزار می‌شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ یاسر مقسم صبح امروز در نشست آموزشی ویژه حافظان قرآن اهل سنت گلستان با «استاد معتز آقایی» در سالن اجتماعات باشگاه فرهنگیان اظهار کرد: در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیش از 50 برنامه شاخص توسط مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور در استان‌های گیلان و گلستان برگزار می‌شود.
وی تصریح کرد: مهمترین و شاخص‌ترین برنامه دهه فجر مرکز بزرگ اسلامی با توجه به اربعین شهادت سردار سلیمانی راه‌اندازی 30 محفل و کاروان قرآنی در شهرها و روستاهای مختلف گلستان است.
معاون فرهنگی اجتماعی مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور با اشاره به فعالیت‌های متنوع و خوب این مرکز در دو سال گذشته ادامه داد: اتفاق بزرگی که در فعالیت‌های این مرکز در دو سال گذشته رخ داده برگزاری بیش از 150 کرسی و محفل قرآنی در سراسر استان است.
وی خاطرنشان کرد: در کنار برگزاری محافل قرآنی در مناطق دورافتاده و صعب‌العبور استان تلاش کردیم تا ضمن استفاده از چهره‌های بین‌المللی، قاریان و حافظان نوجوان و جوان توانمند را از طریق این کاروان‌ها معرفی کتیم.
مقسم از برگزاری کارگاه‌های آموزشی سبک زندگی ایرانی اسلامی با نگاه به آیات قرآن خبر داد و گفت: در کنار مباحث حفظ و قرائت قرآن کار جدید مرکز بزرگ اسلامی برگزاری کارگاه‌های آموزشی سبک زندگی ایرانی اسلامی با نگاه به آیات قرآن است.
وی اضافه کرد: استان گلستان به عنوان نخستین استان در کشور دفتر محافل قرآنی را دایر کرده و سال گذشته به سبب فعالیت‌های موفق توانستیم میزبان مسابقات قرآن در سطح کشور باشیم.
معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور ادامه داد: برای افزایش دانش و مهارت قاریان قرآن در گلستان و استفاده از تکنیک‌های مهارتی امروز کارگاه آموزشی یک روزه حافظان قرآن ویژه اهل سنت گلستان در گنبدکاووس در حال برگزاری است.
وی گفت: در اواخر بهمن ماه امسال نیز دوره صوت قرآن با حضور اساتید کشوری و بین‌المللی برگزار خواهد شد.
قاری بین‌المللی قرآن کریم در این کارگاه آموزشی اظهار کرد: جایگاه قرآن در قلب و سینه یک انسان است و با وجود پیشرفته‌ترین امکانات باید قرآن حفظ شده و سینه به سینه به نسل‌های بعدی منتقل شود.
استاد معتز آقایی گفت: یکی از راه‌های عمل به قرآن خواندن و حفظ آن است و اگر بخواهیم صوت و ترتیل خوبی داشته باشیم باید خوب گوش داده و قرائت خوبی داشته باشیم.

/فارس

ارسال نظر

آخرین اخبار