همزمان با هفته گرامیداشت دفاع مقدس جمعی از سنگرسازان بی سنگر گلستان با حضور حجت‌الاسلام روح‌الله شاهمرادیان معاون امور فرهنگی و آموزشی حوزه نمایندگی ولی فقیه وزارت جهادکشاورزی تجلیل شدند.

سنگرسازان دفاع مقدس گلستان تجلیل شدند

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از ایرنا، معاون امور فرهنگی و آموزشی حوزه نمایندگی ولی فقیه وزارت جهادکشاورزی در این مراسم که شامگاه چهارشنبه در گرگان برگزار شد گفت: جهادگران و سنگرسازان بی سنگر با فرهنگ مترقی و جهادی برآمده از مکتب اسلام، حماسه های بزرگ بخصوص در مهندسی جنگ آفریده و جریان تحول در جنگ را به نام خود در تاریخ ثبت کردند.

حجت الاسلام شاهمرادیان اظهار داشت: جهادگران جایگاه بالایی در روند تسریع پیروزی های رزمندگان اسلام داشته اند و لقب سنگرسازان بی سنگر که حضرت امام راحل جهادگران را به آن مفتخر فرمود، در تاریخ جنگ و ادبیات دفاع مقدس جاوید خواهد بود.

وی بیان کرد: جهادگران همانگونه که در دوران دفاع مقدس برای حفظ و امنیت کشور تلاش و جانفشانی می کردند، امروز نیز با حفظ فرهنگ و روحیه جهادی در جبهه تولید و شکوفایی اقتصادی، خودکفایی و تامین امنیت غذایی جامعه کارهای عظیمی انجام می دهند تا این فرهنگ همیشه زنده و پویا باقی بماند.

بیان خاطره از سوی یکی از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس گلستان و اهدا لوح سپاس به جانبازان و سنگرسازان بی سنگر سازمان جهاد کشاورزی استان از دیگر برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در این سازمان بود.

همچنین شرکت کنندگان پیش از شروع این مراسم در امامزاده عبدالله شهر گرگان حاضر شده و به مقام شامخ شهدای مدفون در این امکان ادای احترام کردند.

جهادگران استان گلستان ۶۶ شهید به نظام جمهوری اسلامی تقدیم کردند.

امسال برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس در گلستان بیش از ۲ هزار ویژه برنامه تدارک دیده شده است.

آیین‌های گرامی داشت هفته دفاع مقدس هر سال از ۳۱ شهریورماه و همزمان با سالروز آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران در سال ۱۳۵۹ در نقاط مختلف کشور آغاز می‌شود.

۳۳ هزار رزمنده از استان گلستان در جنگ تحمیلی شرکت داشتند و نیز این استان در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس حدود چهار هزار شهید تقدیم کرده و افزون بر این ۱۳ هزار جانباز و هزار و ۱۷۸ آزاده دارد

 

ارسال نظر

آخرین اخبار