سه بازیکن ایرانی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا کاندیدای بهترین لژیونر هفته شدند.

۳ ایرانی نامزد بهترین لژیونر هفته در آسیا شدند

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا برترین لژیونرهای هفته گذشته فوتبال آسیا را معرفی کرد که علیرضا جهانبخش، کاوه رضایی و علی قلی‌زاده هم در فهرست نامزدان حضور دارند.

AFC درباره این بازیکنان نوشت:
جهانبخش در اوایل فصل ۲۱-۲۰۲۰ فرصت محدودی برای بازی کردن در ترکیب برایتون پیدا می‌کرد، اما روز پنجشنبه در برتری ۴ بر صفر تیمش مقابل پورتموث در جام حذفی، از فرصتش نهایت استفاده را کرد و به‌عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد. این ستاره ایرانی در اواخر نیمه اول، پاس گل بسیار خوبی برای الکسیس ماک آلیستر فراهم کرد و سپس در اوایل نیمه دوم با شوتی از فاصله ۲۰ یاردی، دروازه حریف را باز کرد تا نمایشی فوق‌العاده داشته باشد.

هفته‌ای دیگر و عملکرد فوق‌العاده دیگر از یکی از مهاجمان آماده آسیا. کاوه رضایی نه یک گل، بلکه در ششمین پیروزی متوالی شارلوا در لیگ بلژیک دو گل زد. بازیکن پیشین استقلال گل اول تیمش را در نیمه اول با شوتی استادانه به ثمر رساند و در اواخر مسابقه هم با یک ضربه پنالتی، پیروزی تیمش را از تردید خارج کرد و آمار گل‌های خود را به پنج گل در پنج بازی رساند.

دیگر عامل مؤثر در عملکرد خیره‌کننده شارلروا در ابتدای فصل، هموطن کاوه رضایی بود.

علی قلی‌زاده با آغازی فوق‌العاده، دیگر گل تیمش را در برتری ۳ بر یک مقابل بیرشوت به ثمر رساند. شوت این بازیکن از فاصله نزدیک، به سقف دروازه حریف رسید تا بازی ۲ بر صفر شود. گلی که به سه پاس گل این بازیکن ۲۴ ساله در چهار بازی قبلی اضافه شد.

سون هیونگ‌مین بازیکن کره‌ای تاتنهام که این هفته چهار گل به ساوتهمپتون زد، رقیب سه بازیکن ایرانی این نظرسنجی است. جاستین مریام، اوستون اورونوف، نیکیتا روکاویستا و هیروکی ساکای سایر گزینه‌های این نظرسنجی هستند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار