معاون اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان:

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان گفت: پارسال بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال از تابلوهای راهنمایی و رانندگی و تجهیزات راهداری از جمله تامین روشنایی در جاده‌های استان به سرقت رفت که مشارکت مردم برای پیشگیری از وقوع این جرایم ضروری است.

۱۰۰ میلیارد ریال از علائم رانندگی و تجهیزات راهداری گلستان به سرقت رفت

به گزارش گلستان 24، غلامرضا بیکی اظهار کرد: مردم گزارش‌های زیادی از سرقت تابلو راهنمایی و رانندگی و تجهیزات روشنایی در جاده ها به این اداره کل منعکس کرده اند که انتظار می رود این همراهی مردم بیشتر شود.

وی افزود: افزایش سرقت تابلو راهنمایی و رانندگی و تجهیزات روشنایی مستقر در محورهای ارتباطی گلستان طی چند سال اخیر به یک معضل تبدیل شده است.

بیکی ادامه داد: این اداره کل تلاش می‌کند از محل اعتبارات داخلی خلا به وجود آمده در جاده ها را براساس داشته مالی و اولویت بندی حل کند ولی حل کامل این مشکلات به تخصیص اعتبار ویژه نیاز دارد.

تشکیل ۸۶ پرونده سرقت از راهداری گلستان

رییس اداره حقوقی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان هم گفت: از سال قبل تاکنون ۸۶ سرقت از راهداری استان صورت گرفته که ۷۰ فقره آن برای سال ۱۴۰۰ و بقیه برای امسال است.

مهدی یوسفی نژاد افزود: از مجموع سرقت سال گذشته ۶۱ فقره و امسال ۱۱ فقره منجر به تشکیل پرونده و پیگیری قضایی شده و بقیه به علت دسترسی نداشتن به سارق ، فاقد وصف کیفری است.

وی خاطر نشان کرد: سرقت ادوات راهداری شامل کابل، ترانس، پایه، چراغ و تابلو و علایم در جاده‌ها باعث ایجاد اختلال در نظم عمومی و تحمیل و صرف اعتبارات اضافی می‌شود به طوری که با کشف و ردمال هم قابلیت استفاده ندارند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار