برای تولید برق با پنل خورشیدی به مددجویان کمیته امداد گلستان و ۵ دهک اول جامعه تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می شود.

پرداخت ۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه برای تولید برق با پنل خورشیدی در گلستان

به گزارش گلستان 24، مدیر کل کمیته امداد گلستان  با بیان اینکه با اجرای طرح تولید برق خورشیدی ، مددجویان کمیته امداد صاحب درآمد پایدار می شوند افزود : این طرح در راستای سیاست اصلی کمیته امداد ، توانمندسازی دائمی محرومان و ایجاد خودکفایی و استقلال مالی برای مددجوها انجام می‌شود و تاکنون مورد استقبال خانواده‌های نیازمند و وزارت نیرو قرار گرفته است.

عیسی بابایی افزود : در این راستا مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان در قالب تسهیلات قرض الحسنه بانکی و مبلغی نیز  با مشارکت خیرین بصورت بلاعوض  برای اجرای این طرح در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

مدیرکل کمیته امداد گلستان با بیان اینکه استفاده از پنل‌های خورشیدی ، خودکفایی در تولید برق را به دنبال دارد، افزود: این طرح یک تفاهم نامه ۴ جانبه بین کمیته امداد امام خمینی(ره) ، شرکت توزیع برق ،  بانک و مددجو است و برهمین  اساس ، برق تولیدی پنل های خورشیدی به صورت تضمینی  به مدت ۲۰ سال خریداری می‌شود .

وی با بیان اینکه با اجرای طرح نیروگاه های خورشیدی  برای هر خانوار مددجوی کمیته امداد به طور میانگین مبلغ چهار و نیم تا ۵ میلیون تومان در یک دوره درآمدزایی خواهد داشت گفت: پیش بینی می شود تا پایان سال تعداد نیروگاه پنج کیلو واتی خورشیدی برای مددجویان این استان  به ۶۰۰ طرح افزایش یابد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار