با بازگشایی جاده کمربندی شهر سیل زده آق قلا، فعالیت گروه‌های فنی راهداری گلستان و سایر استان‌های اعزامی در مناطق سیل زده به ویژه آق قلا و گمیشان به پایان رسید.


پایان فعالیت راهداری در مناطق سیل زده گلستان

به گزارش گلستان 24 ؛ غلامرضا بیکی  معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان گفت:با بازگشایی جاده کمربندی شهر سیل زده آق قلا که از دوم فروردین ماه تا صبح امروز به علت بالا آمدن سیلاب مسدود شده بود، فعالیت گروه‌های فنی راهداری گلستان و سایر استان‌های اعزامی در مناطق سیل زده به ویژه آق قلا و گمیشان به پایان رسید.

هم اینک راه مسدود شده ناشی از سیل دیگری در گلستان وجود ندارد و به جز جاده ۲ روستای رانشی صفی آباد مینودشت و میان رستاق علی آباد، راه ارتباطی همه مناطق شهری و روستایی استان باز است.

بیکی بیان کرد: ارتباط روستا‌های بالا دست، صفی آباد مینودشت از طریق قلعه قافه و دهنه چهل چای به مینودشت برقرار بوده و ارتباط روستای میان رستاق علی آباد با ۶۰ خانوار جمعیت هم تا چند روز آینده با بازسازی جاده قدیمی برقرار می‌شود.

بیکی با اشاره به این که استان‌های مشارکت کننده در بازگشایی جاده‌های خسارت دیده از سیل اخیر گلستان با پایان عملیات از منطقه خارج شده اند، افزود: ارایه خدمت به مناطق سیل زده برای ترمیم و ساخت جاده‌های جدید با ۴۰۰ نیروی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و استفاده از ۱۶۰ دستگاه ماشین آلات گلستان ادامه دارد.

وی با اشاره به برش ۱۱۷ نقطه از جاده‌های گلستان برای عبور سیلاب گفت که سیل و رانش زمین سه هزار میلیارد ریال به راه‌های ارتباطی گلستان خسارت وارد کرد.

بیشتر مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان به خبرنگار ایرنا اعلام کرده بود که دولت ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای ترمیم جاده‌های خسارت دیده از سیل اخیر گلستان با اولویت لکه گیری آسفالت اختصاص داده است.

بارش‌های شدید و رگباری باران در روز‌های پایانی سال گذشته و طغیان رودخانه‌ها و سر ریز شدن سد‌های بوستان در کلاله، گلستان واقع در ۱۵ کیلومتری شرق شهر گنبدکاووس و وشمگیر در آق قلا منجر به آبگرفتگی شهر و روستا‌های گنبدکاووس، آق قلا و گمیشان شد و خسارت زیادی به زیرساخت از جمله راه‌های ارتباطی این مناطق وارد کرد.

انتهای پیام /

 

ارسال نظر

آخرین اخبار