یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه سعادتی بالاتر از این نیست که بتوانیم فرهنگ ناب اهل بیت(ع) را زنده نگاه داریم گفت: از جمله راهکارهای چنین امر مقدسی، گرامیداشت و معرفی فرزندان و نوادگان ائمه اطهار(ع) است.

سعادتی بالاتر از احیای فرهنگ اهل بیت(ع) و امامزادگان نیست

به گزارش پایگاه خبری گلستان24،  آیت‌الله سید محمد علی علوی گرگانی در جمع معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و دست اندرکاران کنگره بین‌المللی بزرگداشت یحیی بن زید(ع) اظهار کرد: برگزاری همایشی برای بزرگداشت این امامزاده واجب‌التکریم حرکتی شایسته از سوی سازمان اوقاف است ضمن اینکه پیش از این در مورد برخی دیگر از امامزادگان هم شاهد چنین کنگره‌هایی بوده‌ایم.

وی افزود: احیای فرهنگ و مکتب ذریه حضرت زهرا(س) یکی از بهترین اقداماتی است که سازمان اوقاف به واسطه چنین همایش‌هایی به آن همت گمارده است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه سعادتی بالاتر از این نیست که بتوانیم فرهنگ ناب اهل بیت(ع) را زنده نگاه داریم گفت: از جمله راهکارهای چنین امر مقدسی، گرامیداشت و معرفی فرزندان و نوادگان ائمه اطهار(ع) است که مرقد مطهر آنها در اقصی نقاط ایران، به پایگاه‌های فرهنگی تبدیل شده‌اند.

وی ادامه داد: امامزاده یحیی بن زید(ع) از جمله افرادی است که در گردآوری صحیفه سجادیه نقش مهمی ایفا کرده و اکنون بر عهده ماست که با استفاده از ظرفیت‌هایی که در سازمان اوقاف و امور خیریه وجود دارد، به بررسی نسخ مختلف صحیفه بپردازیم و صحیح‌ترین آنها را در اختیار جامعه قرار دهیم.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار