رئیس کل دادگستری گلستان گفت: در این دفاتر بیش از ۳۰ خدمت قضایی از جمله ثبت دادخواست، شکواییه ، دعاوی اعتراضی، دعاوی شورای حل اختلاف، امور مربوط به دیوان عدالت اداری، به صورت الکترونیک به مراجعان ارائه می شود.

افتتاح چهارمین دفتر خدمات الکترونیک قضایی گرگان

به گزارش گلستان 24، حیدر آسیابی با بیان این که این دفاتر در راستای سند تحول قضایی و تسهیل دسترسی مردم راه اندازی می شود، افزود: انتخاب متقاضیان راه اندازی این دفاتر سختگیرانه است و افرادی انتخاب می شوند که آشنایی کامل به مباحث حقوقی و قضایی داشته باشند.

وی گفت: افراد می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان، امور قضایی مانند ثبت دادخواست، شکواییه و لوایح خود را به صورت برخط و بدون مراجعه به دادگاه یا دادسرا برای هر نقطه در کشور انجام دهند و از آخرین وضعیت پرونده خود در دستگاه قضایی، آگاه شوند

حجت الاسلام سیدمحسن رسولی معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری گلستان هم گفت: زیرساخت های حضور برخط در جلسات دادگاه ، ملاقات غیرحضوری با زندانیان و امکان پیگیری پرونده برای طرفین پرونده هم بدون مراجعه به دادگستری، در این دفاتر فراهم است.

رسولی گفت: تا پایان سال تعداد دفاتر خدمات الکترونیک قضایی استان به 30 دفتر افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: از هفته گذشته خدمات جهادی ارائه خدمات الکترونیک قضایی رایگان در روستاهای استان هم توسط این دفاتر آغاز شده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار