مدیرکل کمیته امداد استان گلستان خبر داد

اسکندری از ارائه خدمات حقوقی ۳۷۰ وکیل نیکوکار به مددجویان گلستانی در سال جاری خبر داد.

ارائه خدمات حقوقی ۳۷۰ وکیل نیکوکار به مددجویان گلستانی

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از روابط عمومی کمیته امداد گلستان، «اسکندر اسکندری» گفت: در هفت‌ماهه سال جاری توسط واحد حقوقی این نهاد، ۲۵۰ مورد مشاوره و رسیدگی به دادخواست و اظهارنامه به مددجویان گلستانی ارائه‌شده است.

 


مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با اشاره به همکاری بیش از ۴۰۰ وکیل نیکوکار با کمیته امداد استان گلستان، افزود: رفع مشکلات قضایی و حقوقی مددجویان یکی از خدمات قابل‌ذکر کمیته امداد به مددجویان تحت حمایت است زیرا بسیاری از این افراد به سبب مشکلات مالی قادر به استفاده از خدمات حقوقی وکلا نمی‌باشند، از این‌رو کمیته امداد با کمک وکلای نیکوکار درصدد رفع برخی از مشکلات حقوقی این قشر از افراد جامعه برآمده است.

 


وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی حقوقی برای مددجویان گفت: با هدف افزایش سطح آگاهی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد، تاکنون در سال جاری بیش از ۴۰۰ مددجوی گلستانی از ۱۵ دوره متنوع آموزش حقوقی این نهاد به صورت رایگان بهره‌مند شده‌اند.

 


اسکندری با اشاره به اینکه میز خدمت حقوقی باهدف تسهیل ارائه خدمات حقوقی به مددجویان در این نهاد تشکیل‌شده است، عنوان کرد: میز خدمت حقوقی برای کمک به مددجویان در امور حقوقی و ارتقای سطح آگاهی آنان ایجادشده و مشکلات حقوقی، عدم توانایی برای احقاق حق و جلوگیری از پایمال شدن حقوق مددجویان تحت حمایت این نهاد از دلایل تشکیل آن است.

 


وی با اشاره به ارجاع ۸۰ مورد پرونده معاضدت قضایی به وکلا افزود: در هفت‌ماهه سال جاری کارشناسان واحد حقوقی ۱۷۵ مورد خدمات حقوقی در بخش مشاوره حقوقی و میز خدمت به مددجویان گلستانی ارائه داده‌اند.

 


مدیرکل کمیته امداد استان گلستان تصریح کرد: امسال با موفقیت در ۶ پرونده مددجویان تحت حمایت این نهاد و کسب ۳۱۰ میلیون تومان خسارت از طرف مقابل پرونده، خوشبختانه این مددجویان گلستانی توانمند شده و از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج شدند.

 


اسکندری با قدردانی از تعامل نمایندگان مجلس استان گلستان عنوان کرد: امسال تاکنون با تخصیص حدود دو میلیارد تومان اعتبار، ۴۹۰ مورد از درخواست‌های درمانی، اشتغال، فرهنگی، کمک‌هزینه جهیزیه و دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه نیازمندان مراجعه‌کننده به دفاتر نمایندگان مجلس با همکاری کمیته امداد استان گلستان گره‌گشایی شده است.

 


وی با بیان اینکه ارائه خدمات حقوقی به مددجویان بخشی از فعالیت کمیته امداد است، اظهار کرد: تمامی خدمات حقوقی ارائه‌شده به مددجویان این نهاد در زمینه قراردادها، پیگیری پرونده‌های حقوقی در مراجع قضایی و مشاوره و انجام میز خدمت حقوقی، رایگان ارائه می‌شود.

 


اسکندری با قدردانی از همکاری مرکز وکلای قوه قضائیه خاطرنشان کرد: بر اساس تفاهم‌نامه همکاری کمیته امداد با اداره کل دادگستری استان، مددجویان با معضل دعاوی قضایی و مشکلات حقوقی به مرکز وکلا قوه قضائیه معرفی و از خدمات بهره‌مند می‌شوند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار