براساس الگوهای هواشناسی استان گلستان انتظار داریم که دمای هوا در این استان 12 درجه سانتیگراد کاهش یابد.

دمای هوا در گلستان 12 درجه کاهش می‌یابد

به گزارش گلستان ۲۴؛ الگوهای هواشناسی استان گلستان نشان می‌دهد که سامانه سرد سیبری امواج خودش را به دریای خزر و سپس به استان گلستان ارسال می‌کند؛ امواج اولیه از شب گذشته وارد استان شد و صبح امروز انتظار داریم بارش‌های پراکنده در سطح استان را شاهد باشیم.

براساس الگوهای پیش‌یابی هواشناسی استان گلستان از امروز بعدازظهر موج اصلی بارشی سامانه سرد و بارشی از شمال غرب کشور وارد گلستان خواهد شد.

* سامانه سرد و بارشی تا روز شنبه هفته آتی در گلستان فعال است/ افزایش شدت بارش باران در جمعه هفته جاری

طبق گفته کارشناسان هواشناسی استان گلستان در نواحی جنوب غرب استان و کوهپایه‌ها، ارتفاعات و سواحل گلستان بارش‌های باران دوام بیشتری خواهد داشت و سامانه سرد و بارشی تا روز شنبه هفته آتی در سطح استان گلستان فعال است و باعث کاهش 10 الی 12 درجه سانتیگرادی را در بر خواهد داشت.

در نواحی مرتفع کوهستانی بارش به صورت برف خواهد بود و بارش‌های باران در سطح استان گلستان به صورت مداوم خواهد بود به ویژه در مناطق مرکزی و غرب استان بارش باران از شدت و دوام بیشتری برخوردار است.

در روز جمعه هفته جاری انتظار داریم که شدت بارش‌ها در سطح استان به اوج خودش برسد و هوای سردتری را نسبت به روزهای قبل در سطح استان تجربه کنیم.

* کلاله سردترین و گنبدکاووس به عنوان گرم‌ترین نقطه گلستان گزارش شدند

طی شبانه‌روز گذشته سردترین نقطه استان گلستان شهر کلاله با دمای پنج درجه سانتیگراد بالای صفر به عنوان سردترین نقطه استان گلستان گزارش شد.

گرم‌ترین نقطه استان گلستان شهرستان گنبدکاووس با دمای 22 درجه سانتیگراد بالای صفر به عنوان گرم‌ترین نقطه استان گزارش شد.

/فارس

ارسال نظر

آخرین اخبار