استاندار گلستان گفت: نخستین کارخانه نوآوری با ۵ میلیارد تومان اعتبار و با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در استان ایجاد می‌شود.

کارخانه نوآوری گلستان با ۵ میلیارد تومان اعتبار ایجاد می‌شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ هادی حق‌شناس در مراسم افتتاح نمایشگاه الکامپ و فن بازار استان اظهارداشت: اگر به استقبال فناوری و آی‌تی نرویم خودش را به ما تحمیل می‌کند. امروز بزرگترین شرکت در دنیا دیگر بوئینگ نیست بلکه آمازون است یا شرکت‌هایی در کشور داریم که گردش مالی آنها هزاران میلیارد تومان است.

وی افزود: در آینده نزدیک برای انجام کار دیگر نیازی نیست که حتی از منزل خارج شد و انرژی و وقت زیادی صرف کرد. باید به استقبال این فناوری‌ها برویم و نباید بنشینیم تا قواعد آنها به ما تحمیل شود.

استاندار گلستان با بیان اینکه فناوی اطلاعات خود را به ما تحمیل می‌کند، ادامه داد: غالبا جوانان 20 تا 30 ساله در این عرصه‌ها فعال هستند و تحریم در این بخش کمترین اثر را دارد؛ محصولات فکری را می‌توان در این فضا تولید و عرضه کرد.

وی با تأکید بر حمایت از شرکت‌های فناور گفت: تفاهم‌نامه 5 میلیارد تومانی با معاونت علمی ریاست جمهوری امضا شد و نخستین کارخانه نوآوری را در استان گلستان کلنگ‌زنی می‌کنیم.

حق‌شناس با اشاره به تصویب لایحه منطقه آزاد اینچه‌برون در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: این منطقه آزاد 12 هزار و 500 هکتار وسعت دارد و یک منطقه بی‌نظیر برای ایجاد شهر هوشمند و زیرساخت های اساسی آن است.

وی گفت: به هر بنگاه اقتصادی مراجعه کنیم نخستین مشکل آنها مباحث مالیاتی است اما شرکت‌ها در مناطق آزاد 20 سال معاف از مالیات بوده که فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاران است.

/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار