فرماندار شهرستان گالیکش گفت: حدود 40 درصد از شبکه توزیع آب شهرستان فرسوده بوده و اعتبارات استانی پاسخگوی رفع این مشکلات نیست.

40 درصد از شبکه‌های توزیع آب گالیکش فرسوده است

به گزارش گلستان ۲۴؛ علی‌اصغر میرزایی امروز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گالیکش درباره مصوبات و نتایج حضور استاندار گلستان در جلسه شورای اداری برای بررسی مسائل و مشکلات اظهار کرد: 30 نقطه در شهرستان گالیکش در حوزه راه‌های روستایی و مناطق کوهستانی در سیل اخیر دچار رانش و لغزش شده بود که در مرمت و آسفالت است و برای ترمیم راه‌های روستایی در جلسه شورای اداری اعلام شد که کمبود منابع مالی وجود ندارد.
وی به فرسودگی 40 درصدی شبکه توزیع آب شهرستان افزود: 40 درصد از شبکه توزیع آب شهرستان دچار فرسودگی بوده و 11 روستا در شهرستان تحت پوشش اداره آب روستایی نبوده و روستای «قوش چشمه» نیز فاقد آب آشامیدنی سالم و بهداشتی است که در جلسه دیروز مطرح و قرار شد در اولین فرصت اعتباراتی در این رابطه تخصیص یابد.
فرماندار شهرستان گالیکش در حوزه واحدهای مسکونی خسارت‌دیده در سیل اخیر خاطرنشان کرد: برای 287 واحد مسکونی خسارت‌دیده احداثی تشکیل پرونده داده شد که از این تعداد 159 پرونده به بانک معرفی شده و 112 واحد مسکونی به بهره‌برداری رسیده و روز گذشته مقرر شد تا پایان امسال مابقی واحدهای مسکونی به بهره‌برداری برسد.

* ضرورت استقرار هلال احمر در گالیکش باتوجه به قرارگرفتن این شهرستان در مسیر جاده بین‌المللی تهران - مشهد

وی ادامه داد: با توجه به اینکه شهرستان گالیکش در مسیر جاده بین‌المللی تهران - مشهد قرار دارد جمعیت هلال احمر و اورژانس اجتماعی با تامین زمین از طرف شهرستان مستقر شود و استانداری در استقرار این حوزه‌ها شهرستان را کمک کند.
میرزایی با اشاره به ترک تحصیل دانش آموزان در مقاطع متوسطه در مناطق کوهستانی گفت: با توجه به فاصله فراوان بین روستاها و یا روستا با شهر در مناطق کوهستانی و نبود مدارس دوره متوسطه در این مناطق با احداث و یا استانداردسازی تنها مدرسه شبانه‌روزی شهرستان گالیکش توسط استاندار موافقت شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار