رضایی گفت: به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر خدمات نیم بهاء و رایگان ترک اعتیاد در برخی از کمپ های گلستان در نظر گرفته شده است.

خدمات نیم بهاء و رایگان ترک اعتیاد در برخی از کمپ های گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ «کبری رضایی» به خبرنگار خبرگزاری شبستان در گرگان گفت: سازمان بهزیستی یکی از متولیان سلامت در جامعه به شمار می رود و با توجه به شعار سلامت سازمان بهداشت جهانی تحت عنوان «شناخت بیشتر مراقبت بهتر» بهزیستی در این راستا برنامه های خوبی را ارائه کرده است.

 

معاون پیشگیری بهزیستی استان گلستان به برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و ادامه داد: امسال با بیماری کووید 19 رو به رو بودیم و لذا برنامه های ما محدودتر بود ولی با توجه به شرایط تلاش شد که برنامه های خود را در هفته مبارزه با مواد مخدر ارائه کنیم.

 

رضایی یادآور شد: بازتوانی و درمان اعتیاد یکی از برنامه های سازمان بهزیستی برای مقابله با مواد مخدر است و در سال گذشته در سه گام برنامه های خود را در این زمینه دنبال کردیم.

 

وی گفت: در گام نخست که پیشگیری از اعتیاد است با برگزاری کمپین ها در حاشیه شهرها و اطلاع رسانی از طریق بروشور و بنر و یا سخنرانی اقدام شد.

 

معاون پیشگیری بهزیستی استان گلستان بیان کرد: به درمان بازتوانی معتادان در گام دوم توجه شده است و در این راستا مراکز درمانی میان مدت با شعارها بر سردرب کمپ ها رسالت خود را انجام دهند و روزهایی نیز در نظر گرفته شده است که این کمپ ها ترک اعتیاد به صورت رایگان و یا نیم بهاء ارائه خدمت می کنند.

 

رضایی به حمایت بهزیستی برای بازتوانی افراد آسیب دیده از اعتیاد اشاره کرد و گفت: افرادی که ترک می کنند موضوع اشتغال آنها را مورد توجه قرار دهیم و در این راستا افرادی که توانسته بودند پس از ترک اعتیاد به ثبات اجتماعی برسند و شغل خود را حفظ کنند در طول این هفته مورد تجلیل قرار دادیم.

 

وی یادآور شد: شهروندان گلستانی می توانند با تماس به سرشمار 1480 از ساعت 8 صبح تا 24 از اطلاعات و مشاوره کارشناسان بهزیستی استان در خصوص ترک اعتیاد استفاده کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار