مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری گلستان از فوت ۱۳ تبعه خارجی در استان بر اثر کرونا خبرداد.

فوت۱۳تبعه خارجی براثر کرونا درگلستان/احداث مجتمع آموزشی چندمنظوره

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از مهر، مهدی دهرویه پیش از ظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان در خصوص طرح اعطای تابعیت به فرزندان ناشی از ازدواج زنان ایرانی با اتباع اظهارکرد: در سابق قانونی وجود داشت که حتماً فرزندان اتباع خارجی باید به سن ۱۸ سال می‌رسیدند تا تابعیت ایرانی دریافت کنند اما اکنون طبق قانون این الزام ۱۸ سال برداشته شده است.

دهرویه بیان کرد: ابلاغیه در ماه‌های گذشته به استانداران اعلام شده و متعاقب آن دستورالعمل اجرایی امور اتباع مکلف به اجرای دستورالعمل است.

وی اضافه کرد: گلستان یکی از استان‌های مطرح در ازدواج اتباع بوده و چهار هزار نفر مشمول این طرح می شوند.

دهرویه افزود: سامانه ای طراحی شده که افراد می‌توانند به آن مراجعه کرده و با دریافت کدرهگیری برای مراحل بعد فراخوانده می شوند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری گلستان اظهارکرد: در گلستان ۲۷ هزار تبعه مجاز و کمتر از سه هزار نفر تبعه غیرمجاز داریم و وضعیت استان مطلوب است.

وی بیان کرد: سالیانه حدود ۳۵۰ تبعه غیرمجاز در گلستان دستگیر و اخراج می‌شوند که غالباً افغانی هستند.

دهرویه در خصوص خدمات به این افراد گفت: آن‌ها تحت پوشش کمیساریای عالی سازمان ملل بوده و توسط سمن های بین‌المللی حمایت می شوند.

وی ادامه داد: ساخت سه مدرسه توسط کمیساریایی عالی در گلستان در دست انجام بوده که در نومل به بهره برداری رسید و محله غدیر ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در گنبدکاووس هم ۹۵ درصد کار اجرایی آن انجام شده است.

هرویه تصریح کرد: در تلاش هستیم مجتمع چند منظوره را در محله غدیر گرگان برای آموزش اقشار آسیب پذیر احداث کنیم.

وی از دیگر خدمات به بسته های حمایتی، طرح های آموزشی فنی حرفه ایف تحت پوشش قرارگرفتن بیمه سلامت و غیره اشاره کرد و گفت: در کرونا هم در مرحله اول بسته های بهداشتی بین اقشار آسیب پذیر توزیع شده بود و در مرحله دوم ۱۵۰ کارت اعتباری سه میلیون تومانی توزیع خواهد شد.

طبق گفته مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری گلستان ۴۹ نفر از اتباع در گلستان مبتلا به کرونا شده و ۱۳ نفر فوت کردند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار