با حضور معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و از طریق ویدئو کنفرانس با حضور فرمانداران و دهیاران استان 736 پروژه عمرانی دهیاری‌ها با اعتبار 370 میلیارد ریال کلنگ‌زنی و یا به بهره‌برداری رسید.

عملیات اجرایی و بهره برداری736 پروژه عمرانی روستایی گلستان آغاز شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از گلستان ما؛ هادی حق شناس در آیین آغاز عملیات اجرایی و بهره برداری 736 پروژه عمرانی دهیاری های استان سه شنبه 16 دیماه با حضور علی قربانی معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری ها و جمعی از مسئولان، برگزارشد، اظهار کرد: گلستان دارای دومین جمعیت روستایی در سطح کشور است و بیش از 872 هزار نفر از جمعیت استان در روستاها ساکن هستند.

وی افزود: وظایف تمام دستگاه های اجرایی در روستاها بر عهده دهیاران گذاشته شده و البته آنها از مزایا، شخثیت حقوقی لازم و منابع متناسب برخوردار نیستند و با توجه به افزایش دسترسی ها توقعات از دهیاران بالاست.

استاندار گلستان گفت: باید در تدوین آیین نامه و قوانین اصلاحات لازم جهت توجه به دهیاران صورت گیرد تا بدین وسیله شاهد رشد روستاها و کاهش مهاجرت روستائیان به شهرها باشیم.

حق شناس یادآور شد: افزایش ماندگاری مردم در روستاها و ارتقا سطح رفاه آنان زمینه کاهش حاشیه نشینی در شهرها را فراهم می آورد.

وی ادامه داد: دهیاران باید علاوه بر پروژه های عمرانی به طرح های اقتصادی در روستاها نیز توجه داشته باشند که می تواند موجب خودکفایی روستاها شود.

استاندار گلستان گفت: روز گذشته با حضور دکتر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای نخستین بار 4 روستای زیارت ، سیه رودبار، تنگلی و شاهکوه به ثبت ملی رسیدند و این اقدام موجب می شود روستاهای گلستان در سطح ملی و بین المللی بیش از پیش شناخته شوند و گردشگران به سمت روستاهای گلستان هدایت شوند.

 حق شناس با اشاره به ظرفیت های گردشگری استان خاطر نشان کرد: گلستانی استانی منحصر به فرد در کشور است که با کمتر از 2 ساعت رانندگی ابتدا شتر در بیابان دیده می شود سپس آبتدای معتدل شمال و پس از آن برف در کوهستان به چشم می خورد که جاذب طبیعت گردان و گردشگران است.

وی گفت: تلاش شد اعتبار 38 میلیارد تومانی تخصیص یافته از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری ها در بین 736 روستا بصورت عادلانه تقسیم شود تا همه از مزیت این اعتبار بهره برداری کنند.

 علی نصیبی مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان در ادامه با تشریح این آیین آغاز به کار و بهره برداری پروژه های عمرانی دهیاری ها ، گفت : از ابتدای آذر ماه سالجاری مبلغ 35 میلیارد تومان از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری ها به حساب دهیاری های استان واریز شد و این اداره کل با همراهی استاندار و معاون هماهنگی امور عمرانی طرح هر روستا یک پروژه را تعریف کردیم.

وی افزود: بر این اساس 736 پروژه با اعتبار 38 میلیارد تومان با استفاده از اعتبارات سازمان شهرداری ها و دهیاری ها و همچنین آورده دهیاری ها و همراهی خیرین افتتاح یا کلنگ زنی خواهند شد.

نصیبی یادآور شد: هدف ما بهره گیری از این اعتبار در مسیر عمرانی بود و تلاش داریم تمام این پروژه ها را هرچه سریعتر به بهره برداری برسانیم.

وی ضمن تقدیر از همراهی سازمان شهرداری ها و دهیاری ها خاطر نشان کرد: ابلاغ ساختار تشکیلاتی دهیاری ها که بیش از 15 سال بر زمین مانده بود اقدامی ارزشمند از سوی این سازمان بود تا به نوعی امنیت شغلی فعالان عرصه روستایی تامین شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار