مدیرکل اوقاف گلستان:

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان گفت: با توجه به شرایط پیش آمده بر اثر ویروس کرونا، اجرای برنامه سوگواره یاس به سه صورت حضوری، مجازی و کاروانی و متناسب با شرایط هر منطقه خواهد بود.

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از مهر، حجت الاسلام روح الله سلیمانی فرد اظهار کرد: برنامه های فرهنگی و اجتماعی به مناسبت شهادت حضرت فاطمه در امامزادگان و بقاع متبرکه استان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و ضوابط ستاد مقابله با ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان با بیان اینکه این طرح از ۲۵ لغایت ۲۹ دی ماه در بقاع متبرکه به صورت مجازی و محدود برگزار می شود، گفت: در این آیین ها از حضور سخنرانان و مداحان برجسته استانی بهره گرفته خواهد شد.

سلیمانی فرد بیان کرد: با توجه به شرایط پیش آمده بر اثر شیوع ویروس کرونا، اجرای برنامه سوگواره یاس به سه صورت حضوری، مجازی و کاروانی و متناسب با شرایط هر منطقه خواهد بود.

وی گفت: با توجه به اینکه بزرگداشت ایام شهادت حضرت زهرا (س) ضروری بوده و جامعه به اجرای برنامه‌های معنوی مخصوصاً در این ایام نیازمند است اما از سوی دیگر، امکان اجرای برنامه با حضور مردم در بسیاری از بقاع متبرکه وجود ندارد، راه اندازی کاروان سوگواران یاس نبوی، از سوی مراکز افق بقاع متبرکه و هیات مذهبی و دستگاه های فرهنگی صورت گرفته تا فضای فاطمیه را برای مناطق مجاور بقاع متبرکه به ارمغان آورند.

سلیمانی فرد ادامه داد: با عنایت به فرمایش اخیر رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) مبنی بر تداوم کمک‌های مومنانه و دستگیری از نیازمندان و همچنین تاکید ریاست سازمان در خصوص توزیع سبد غذایی بین افراد کم‌برخوردار، ضروری است اقدامات اجتماعی این ابلاغیه با عنوان تبرکات فاطمی، جهت اجرا در دستور کار مراکز افق بقاع متبرکه قرار گرفته و همچون گذشته، با روحیه ای جهادی نسبت به انجام این خدمت ارزشمند گام بر می داریم.

وی افزود: طبخ و توزیع غذای گرم با رعایت کامل نکات بهداشتی از محل موقوفات و کمک خیرین (مخصوصاً بین نیازمندان) در دستور کار قرار دارد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار