۵ کارگاه اقتصاد مقاومتی از سوی سپاه نینوای استان گلستان و با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) استان در روستای شیرین آباد به بهره برداری رسید.

۵ کارگاه اقتصاد مقاومتی در روستای " شیرین‌آباد" استان گلستان افتتاح شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم از علی آبادکتول، پیش از ظهر امروز و با حضور جمعی از مسئولان 5 کارگاه اقتصاد مقاومتی در روستای شیرین آباد در این شهرستان به همت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه نینوا و مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان به بهره برداری رسید.

سرهنگ کاظم نوروزی، جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه نینوای استان در مراسم افتتاح این پروژه‌ها اظهار داشت: کمک به محرومیت‌زدایی، توانمندسازی مردم روستایی، ایجاد اشتغال و درآمد برای ساکنان روستاها و غیره از جمله اهداف اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی است.

وی گفت: امروز 5 کارگاه اقتصاد مقاومتی شامل سلامتکده (ویژه فروش محصولات غذایی تولیدی روستا)، قالی بافی، ابریشم بافی، عروسک سازی و خیاطی در روستای محروم شیرین آباد با استفاده از تسهیلات قرض الحسنه ایجاد شد.

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه نینوای استان خاطرنشان کرد: با راه اندازی این کارگاه‌ها، برای 30 نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم فرصت شغلی ایجاد شده است که تلاش ما در مجموعه قرارگاه افزایش این ظرفیت خواهد بود.

وی با اشاره به مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در راه اندازی این کارگاه‌ها گفت: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در همه مراحل شناسایی ظرفیت‌ها، آموزش و توانمندسازی، آماده سازی مکان و تجهیز کارگاه‌ها و بازاریابی تولیدات در کنار مردم این روستا خواهد بود.

سرهنگ کاظمی با بیان اینکه ایجاد و تثبیت اشتغال در روستاها متناسب با بوم منطقه از ماموریت‌های اصلی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه استان است، ابراز امیدواری کرد با توجه به بستر مناسب در روستاها و مشارکت و همراهی مسئولان شاهد رشد و شکوفایی اقتصاد و معیشت در روستاها باشیم. ‌

 

ارسال نظر

آخرین اخبار