مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: همانطور که انبیا وظیفه هدایتگری جامعه رابرعهده داشتند، علما و دانشمندان نیز ادامه دهنده راه انبیا هستند.

علما و دانشمندان ادامه دهنده راه انبیا هستند

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام سید رسول حسینی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گلستان درمراسم روزدانشجو، ضمن تبریک این روز به دانشجویان و اساتید، حدیثی از پیامبر اکرم(ص) که فرمودند «العلماء ورثةالانبیاء» آغاز کرد و گفت علما و دانشمندان ادامه دهنده راه انبیاء هستند همان طورکه انبیا وظیفه هدایتگری جامعه را بر عهده داشتند، عالمان و دانشمندان نیز مسئولیت هدایتگری جامعه را برعهده دارند و این جایگاه بسیاربزرگی است و برای انجام این مسئولیت لازم است دانشجویان گرامی ویژگی‌هایی داشته باشند تا ابتدا خود مسیر درست را بشناسند و سپس جامعه را به راه راست هدایت کنند.

وی ادامه داد: اولین ویژگی تهذیب نفس و پاکسازی درون است. قرآن کریم می‌فرماید: «الذین جاهدوا فینالنهدینهم سبلنا». مقام معظم رهبری فرمودند، دانشجویی موفق است که خوب درس بخواند، خوب تهذیب نفس کند و خوب ورزش کند.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گلستان دومین ویژگی را بینش تحلیل سیاسی دانست و گفت: البته سیاسی بودن به معنای سیاست زدگی نیست. سیاسی بودن به معنای این است که موقعیت کشور و توطئه دشمنان را بشناسد، همچنین نقشه های استکبار جهانی راتحلیل کند. همان کاری که دانشجویان در روز۱۶ آذرسال ۱۳۳۲ انجام دادند واین روز را ثبت کردند که در اذهان همه آزادی خواهان و دانشجویان ایران اسلامی ماند و افتخاری برای همه دانشگاهیان بوده و خواهد بود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار