معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آبفای گلستان:

معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آبفای گلستان گفت: اصلاح و بهسازی هر کیلومتر شبکه توزیع آب به حدود ۱۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد در حالی‌که مجموع اعتبار آب و فاضلاب گلستان در این بخش فقط هشت میلیارد ریال است.

اصلاح هر کیلومتر شبکه توزیع آب حدود ۱۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

به گزارش گلستان 24، داوود احمدی نصرآبادی  اظهار کرد: گرگان حدود هزار کیلومتر شبکه توزیع آب شرب دارد که با وجود فرسودگی از توان مطلوبی برای هدایت آب برخوردارند.

وی با اشاره به توزیع روزانه بیش از ۱۴۴ میلیون لیتر آب شرب در گرگان گفت که هدررفت آب در شبکه انتقال این شهر هفت درصد بیشتر از متوسط کشوری بوده و بین ۱۴ تا ۱۸ درصد در نوسان است. 

احمدی نصرآبادی گفت: اصلاح و بهسازی هر کیلومتر شبکه توزیع آب به حدود ۱۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد در حالی‌که مجموع اعتبار آب و فاضلاب گلستان در این بخش فقط هشت میلیارد ریال است.

وی به کدورت آب گرگان در روزهای گذشته اشاره کرد و گفت: یکی از دلیل موثر بروز این مشکل، سرقت آب در یکی از خطوط انتقال بود که در کنار شکستگی و نشتی معمول و روزانه ، زلالی و شفافی آب شرب گرگان را برای ساعاتی از بین برد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب گلستان نیز در این نشست خبری گفت: نیاز آب شرب ساکنان استان حدود ۶ هزار و ۹۰۰ لیتر برثانیه است که در برخی از ماه های تابستان امسال به دلیل گرمای زیاد و افزایش مصرف، میزان آب شرب در دسترس شهروندان به ۲ هزار و ۷۰۰ لیتر بر ثانیه معادل ۶۰ درصد نیاز استان کاهش یافت.ش

 

ارسال نظر

آخرین اخبار