مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان:

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: با مجموعه اقدامات انجام شده توسط این شرکت تا پایان تیرماه جاری ۴۵۰ لیتر در ثانیه به ظرفیت آب آشامیدنی تعدادی از شهرهای استان اضافه خواهد شد.

۴۵۰ لیتر در ثانیه به ظرفیت آب آشامیدنی شهرهای گلستان اضافه می‌شود

به گزارش گلستان 24، سیدمحمد حسینی اظهار کرد: افزودن این مقدار آب در راستای کمک به شرکت آب و فاضلاب گلستان برای تامین آب آشامیدنی پایدار اهالی استان صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: شرکت آب منطقه‌ای گلستان متولی اجرای طرح‌های آبرسانی نیست و صرفا از اواسط سال ۹۹ اجرای چند طرح این حوزه را به منظور کمک به شرکت آب و فاضلاب استان انجام داد و امسال مسوولیت آن پایان می‌پذیرد.

حسینی با بیان اینکه طی پنج سال گذشته وضعیت اعتباری گلستان در اجرای طرح‌های آبرسانی خوب نبود و حداکثر سالی ۲۰۰ میلیارد ریال تخصیص می‌یافت، ادامه داد: با پیگیری‌های استاندار و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و همچنین حمایت وزارت نیرو وضعیت اعتباری طرح‌های آبرسانی گلستان از سال گذشته رشد بسیار خوبی پیدا کرده است.

وی بیان داشت: مجموع اعتبارات حوزه آبرسانی گلستان در سال گذشته از ۲۰۰ میلیارد ریال به ۲ هزار میلیارد ریال افزایش یافت و این اعتبارات پس از سفر ۱۳ اسفند پارسال رییس جمهور و برخی اعضای هیات دولت به استان و برای امسال به چهار هزار میلیارد ریال افزایش یافت که توانستیم بخشی از دیون(وام و قرض) پیمانکاران را پرداخت نماییم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: علاوه بر اعتبارات طرح‌های آبرسانی در جریان سفر رییس جمهور به استان و مصوبات آن بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل سد نرماب چهل چای مینودشت، سد چایلی مراوه‌تپه و اجرای شبکه قره سو سد زرین گل پیش بینی شد که این اعتبارات ظرف سه سال تخصیص خواهد یافت.

به گفته حسینی، پس از سفر اسفند ماه سال گذشته رییس جمهور و برخی اعضای هیات دولت به گلستان در مجموع چهار هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال به اعتبارات شرکت آب منطقه‌ای استان اضافه شد.

وی در تشریح طرح‌های آبرسانی انجام شده توسط شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: در قالب طرح آبرسانی به شهر گنبدکاووس و روستاهای نوار مرزی آن سه حلقه چاه با عمق ۳۵۰ متر و با دبی ۷۵ لیتر برثانیه و با اعتبار ۱۶۲ میلیارد ریال حفر، تجهیز، برقرسانی و به شبکه آبرسانی این شهر متصل شد.

حسینی، حفر یک حلقه چاه عمیق در شهر کلاله با دبی حدود ۴۰ لیتر بر ثانیه که در چند روز آینده به بهره برداری می‌رسد، حفر یک حلقه چاه در شهر رامیان با دبی ۲۵ لیتر بر ثانیه که ۲۰ روز پیش به بهره‌برداری رسید و حفر سه حلقه چاه، احداث مخزن و ۵.۵ کیلومتر خط انتقال در آزادشهر که مراحل پایانی آن است را از طرح‌های آبرسانی شرکت آب منطقه‌ای گلستان در شرق استان برشمرد.

وی از حفر چاه شماره ۲۰ در شهرهای گمیشان و بندرترکمن خبر داد و گفت: این چاه در مرحله تجهیز بوده و تا پایان تیرماه به شبکه آبرسانی این ۲ شهر اضافه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان بزرگترین طرح آبرسانی این شرکت را آبرسانی به گرگان دانست و افزود: در این طرح ۱۱ حلقه چاه آب درحال حفر شدن است که برخی از آنها تا ۲ هفته آینده و تعدادی هم تا پایان تیرماه جاری به شبکه آبرسانی این شهر وصل خواهند شد.

به گفته حسینی، احداث مخزن و ۱۲ کیلومتر خط انتقال از دیگر اقدامات طرح آبرسانی به شهر گرگان است که مراحل نهایی آن درحال انجام است.

وی اضافه کرد: با اقدامات انجام شده در قالب طرح‌های آبرسانی شرکت آب منطقه‌ای گلستان تا پایان تیرماه جاری در مجموع ۴۵۰ لیتر بر ثانیه به ظرفیت آب آشامیدنی شهرهای یادشده اضافه خواهد شد.

حسینی ادامه داد: البته شرکت آب و فاضلاب گلستان هم برخی طرح‌های آبرسانی در حال انجام دارد که امیدواریم با مجموعه اقدامات این شرکت و شرکت آب منطقه‌ای گلستان بخشی از مشکلات کمبود آب آشامیدنی اهالی این استان برطرف شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار