مدیر جهاد کشاورزی کلاله گفت: این شهرستان ۳۹ مرغداری دارد که در چند روز اخیر با توجه به برودت هوا و کمبود گاز، ۱۶ واحد آن با تجهیز به سوخت دوم، از شبکه گاز سراسری خارج شدند.

۱۶ واحد مرغداری کلاله از مدار شبکه سراسری گاز خارج شد

به گزارش گلستان 24، رحیم دانشور اظهار کرد: این واحدها بر اساس مصوبه مدیریت بحران گلستان و حسب دستور رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مبنی بر دوگانه سوز کردن واحدهای تولیدی بخش کشاورزی با تامین و تحویل سوخت جایگزین مورد نیاز از شبکه سراسری گاز خارج شدند.

وی افزود: تمام واحدهای تولیدی شهرستان اعم از مرغداری‌ها، خبازی‌ها، گلخانه‌داران و صنایع تبدیلی با فوریت باید برای جلوگیری از هرگونه خسارت نسبت به دوگانه سوز کردن واحدها و تامین سوخت مورد نیاز اقدام کنند.

مدیر جهاد کشاورزی کلاله ادامه داد: ستاد مدیریت بحران جهاد کشاورزی شهرستان آماده پیگیری‌های لازم در این ارتباط با توجه به بحران سوخت موجود است.

دانشور گفت: کلاله ۳۹ واحد تولید مرغ گوشتی به ظرفیت هر دوره یک میلیون و ۲۸۰ هزار قطعه دارد و ۵۰ سرمایه گذار بخش خصوصی هم متقاضی ساخت مرغداری در مجموع به ظرفیت یک میلیون و ۲۵۰ هزار قطعه در این شهرستان هستند.

وی افزود: همچنین یک واحد ۷۵ هزار قطعه تولید تخم مرغ، یک واحد مرغ مادر ۳۰ هزار قطعه‌ای و یک کشتارگاه صنعتی طیور مدرن هم در کلاله فعالیت اقتصادی دارند.

دانشور بیان کرد: ۱۳ درصد از تولیدات گوشت مرغ و تخم مرغ کلاله مصرف مردم شهرستان است و ۸۷ درصد باقی مانده به سایر نقاط استان‌ و کشور فرستاده می‌شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار