مهار ۸۰ درصدی آتش سوزی منطقه درازنوی کردکوی

پیش بینی می شود آتش سوزی منطقه درازنو با عملیات بالگرد های آب پاش و نیرو های انسانی تا امشب مهار می شود.

با عملیات بالگرد های آب پاش احتمال می رود آتش تا امشب مهار شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری گلستان24، مسعود منصور، رئیس سازمان جنگل‌ها ،مراتع و آبخیز داری کشور با حضور در منطقه آتش سوزی درازنو گفت: امروز از وسعت آتش سوزی در مقایسه با دیروز کم شده و حدود ۸۰ درصد آتش سوزی اطفاء شده است اما  وزش باد همچنان ادامه دارد.

وی افزود: تعداد نیرو‌های انسانی امروز به ۱۱۰ نفر رسید که در مقایسه با دیروز افزایش یافته و قرار است در صورت مناسب بودن شرایط وزش باد دو بالگرد آب پاش به اطفاء حریق کمک کنند که در این صورت پیش بینی می‌کنیم آتش سوزی تا امشب مهار شود.

رئیس سازمان جنگل‌ها ،مراتع و آبخیز داری کشور گفت: احتمال دخالت عوامل انسانی از جمله قاچاقچیان در وقوع  آتش سوزی وجود دارد که ان شا الله دستگیر و مجازات می شوند و قانون مجازات سختی برای این مجرمان در نظر گرفته است.

 منصور گفت: عمده ترین نیاز خدمات هوایی بالگرد در گلستان است و با توجه  به اینکه جنگل های استان منطقه حفاظت شده است  باید یک بالگرد در منطقه حضور داشته باشد تا به محض وقوع در نخستین مراحل آتش سوزی به منطقه اعزام شود.

وی افزود :قرار است در جلسه ساعت ده امروز ستاد مدیریت بحران استان موضوع آتش سوزی  منطقه حفاظت شده درازنو بررسی شود و در این جلسه نیاز مندی های استان از جمله بالگرد را مطرح خواهیم کرد و با اختصاص اعتبار تصویب و نیازمندی های دیگر هم خریداری شود .

عبد الرحیم لطفی مدیر کل منابع طبیعی گلستان هم در این ارتباط تلفنی گفت: از وسعت منطقه آتش سوزی کم شده و در این سه روز حدود ۲۰۰ هکتار از مناطق جنگلی دچار آتش سوزی شده شرایط وزش باد شدید و سخت گذر بودن منطقه امکان افزایش سرعت اطفاء حریق و استفاده از امکانات و نیروی انسانی را کم کرده است و نیرو‌های تمام شهر‌های استان به همراه امکانات به منطقه آمده اند و در حال اطفاء حریق هستند.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار