رئیس اداره تبلیغات اسلامی گرگان:

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گرگان گفت: 85 درصد معتکفان شهرستان را جوانان و بانوان تشکیل می‎دهند.

85 درصد معتکفان گرگانی را جوانان و بانوان تشکیل می‎دهند

 

به گزارش گلستان 24، حجت‎الاسلام حسن مهاجرنیشابوری اظهار کرد: حضور جوانان در اعتکاف نشان می‎دهد اگر با برگزاری برنامه‎های فرهنگی زمینه معنوی برای این قشر فراهم شود قطعا استقبال زیادی صورت می‎گیرد.

وی با ارائه پیشنهادی بر لزوم تشکیل کمیسیون‎هایی در راستای نظرسنجی مخاطبین برنامه‎های فرهنگی تاکید و تصریح کرد: ما هنوز نتوانستیم مطابق ذوق و سلیقه جوانان برنامه‎هایی تعریف کنیم، اگر رویکردهای فرهنگی با نیاز جامعه هدف همراه شود اتفاقات خوبی در این حوزه روی می‎دهد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گرگان از میزبانی دو دانشگاه مرکز استان برای برگزاری اعتکاف دانشجویی خبر داد و افزود: 600 دانشجو در دانشگاه پردیس و منابع طبیعی گرگان ثبت‎نام کردند.

مهاجرنیشابوری با اشاره به اینکه سال گذشته 4 هزار و 150 نفر در آئین اعتکاف شرکت کردند، ابراز امیدواری کرد با استقبال جوانان و نوجوانان شمار معتکفان به 4 هزار و 500 نفر در سال جاری برسد.

وی با بیان اینکه امسال آئین معنوی اعتکاف در 42 مسجد شهرستان گرگان برگزار می‎شود، گفت: تشکیل ستاد مردمی اعتکاف از اقدامات جدیدی است برای اینکه از ظرفیت مردمی بیشتر بهره‎مند شویم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گرگان افزود: سال‎های گذشته صفر تا صد مدیریت آئین اعتکاف توسط تبلیغات اسلامی انجام می‎گرفت اما امسال از ظرفیت خیرین، ریش‎سفیدان و افراد مورد اعتماد مردم برای مدیریت آئین اعتکاف استفاده می‎شود.

مهاجرنیشابوری بیان کرد: اگر اعتکاف به صورت مردمی برگزار شود برنامه‎های فرهنگی را به صورت غنی‎تر و پررنگ‎تر از سال‎های گذشته انجام خواهیم داد.

وی با بیان اینکه گروه‎های مختلفی امسال جزء گردانندگان اصلی اعتکاف هستند، اظهار کرد: در هر مسجد یک مربی قرآن از موسسات و مراکز قرآنی حضور دارد و با این کار ترتیل‎خوانی در بین معتکفان افزایش می‎یابد، تصحیح قرائت نماز توسط مربی اتفاق می‎افتد و فعالیت‎های قرآنی با زلال قرآن در اعتکاف برگزار می‎شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گرگان گفت: برای نخستین بار در هر مسجد یک مبلغه با همکاری حوزه علمیه شهر گرگان معرفی شده است تا نسبت به مسائل شرعی و اعمال معتکفان پاسخگو باشد.

مهاجرنیشابوری افزود: لیستی از مداحان علاقه‌مند به حضور در آئین اعتکاف تهیه شده تا برای نخستین بار نسبت به مولودی‎خوانی، مداحی و قرائت اعمال ام‌داود (ع) توسط این افراد مبادرت شود.

وی از مشارکت 20 مبلغ و مبلغه برای فعالیت‎های فرهنگی در مساجد خبر داد و اظهار کرد: با بستری که فراهم شده تمام کارها را از طریق تشکل مردمی پیگیری خواهیم کرد، تبلیغات اسلامی نیز کار نظارت و ارزیابی را انجام می‎دهد.

ارسال نظر

آخرین اخبار