مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: یکی از شاخص های اصلی فرهنگ و ارشاد، تقویت نهادهای مردم و تشکل های قانونی است.

تقویت تشکل‌های فرهنگی، هنری و قرآنی یکی از اهداف فرهنگ و ارشاد است

به گزارش گلستان 24، محمد رعیت با گرامیداشت سوم خرداد و سالروز آزاد سازی خرمشهر اظهار کرد: در دفاع مقدس همه کشورهای قدرتمند دنیا با حمایت صدام به ایران حمله کردند و این جنگ با رهبری امام راحل و اندیشه‌های آزادی و آزاد مردی به پیروزی رسید.

وی با اشاره به اینکه برای پاسداشت این ارزش‌ها باید همت داشته باشیم، افزود: با زنده نگاه داشتن راه و رسم شهدا می‌توانیم، در برابر حجم‌های فرهنگی که از سوی دشمنان به کشور ما وارد می‌شود، ایفای نقش کنیم.

رعیت تقویت تشکل‌های فرهنگی، هنری و قرآنی را یکی از اهداف فرهنگ و ارشاد برشمرد و گفت: وزارت ارشاد در برنامه تحولی خود تقویت نهادهای مردمی و تشکلات قانونی را سرلوحه کار خود قرار داده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: در همین راستا سال گذشته ۴۶ موسسه مردمی استان اعتباری بیش از سه میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان برای طرح‌ها و برنامه‌های پیشنهادی جذب کردند.

وی افزود: کسانی که علاقمند به حوزه‌های فرهنگی، هنری و قرآنی هستند، می‌توانند با ثبت موسسه فعالیت‌های خود را نظام مند سازند و از حمایت‌های فرهنگ و ارشاد بهره مند شوند.

رعیت ادامه داد: در سال جاری به دنبال این هستیم که اعتبارات موسسات مردم نهاد را گسترش دهیم، تا بتوانیم تبلور اندیشه‌های دینی و اسلامی را در جامعه داشته باشیم.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار