رییس اداره حفاظت محیط زیست بندرترکمن گفت: مامورین یگان حفاظت محیط زیست بندر ترکمن با همکاری مجموعه انتظامی شهرستان، در راستای گشت های مستمر و شبانه روزی خود موفق به شناسایی و دستگیری 5 شکارچی غیر مجاز شدند.

14 مرغابی سرسبز از شکارچیان غیرمجاز در بندرترکمن کشف شد

به گزارش گلستان24 ، علی بیانی  با اشاره به دستگیری شکارچیان غیرمجاز اظهار کرد: در عملیات مشترک شبانه مجموعه انتظامی شهرستان ترکمن و مامورین یگان حفاظت  محیط زیست شهرستان، از دو دستگاه خودرو سواری، تعداد 14 قطعه مرغابی کله سبز که بصورت غیر مجاز شکار شده بود ، کشف و ضبط شد.

مرغابی سرسبز از شکارچیان غیرمجاز در بندرترکمن کشف شد

وی با بیان اینکه سرنشینان این خودرو ها را تعداد 5 نفر شکارچی غیر مجاز تشکیل می دادند، افزود: در بازرسی از خودروی این متخلفان سه قبضه اسلحه شکاری که 2 قبضه دارای جواز حمل و دیگری غیرمجاز و قاچاق بود و تعداد 50 عدد فشنگ ساچمه زنی نیز کشف شد.

 

رییس اداره حفاظت محیط زیست بندرترکمن با اشاره به اینکه این شکارچیان در روز ممنوعه اقدام به شکار کردند، تصریح کرد: در این راستا برای آنها پرونده تخلف تشکیل شده و جهت سیر مراحل قانونی و صدورحکم به مقام قضایی معرفی شدند.

 

بیانی اظهار کرد: در سال جاری همکاری مطلوب بین دستگاه های همسو مانند مرزبانی، نیروی انتظامی و مجموعه سپاه و بسیج شهرستان در ایجاد محیط نا امن برای فعالیت این متخلفان برنامه ریزی و اجرا شده که به حفظ حیات گونه های ارزشمند و کمیاب کمک کرده است.

 

همه ساله و همزمان با مهاجرت پرندگان به منابع آبی گلستان تعدادی از سودجویان و متخلفان مبادرت به شکار این گونه ها می کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار