دستگیری چندین متخلف شکار غیرقانونی در مناطق حفاظت شده استان و تکریم از خانواده یکی از شهدای حفاظت محیط زیست استان، از جمله خبرهای کوتاه حوزه محیط زیست گلستان است.

چند خبر کوتاه از محیط زیست گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ محیط بانان اداره حفاظت محیط زیست بندرگز موفق به پیشگیری از شکار و کشف یک قبضه سلاح دارای مجوز حمل در این شهرستان شدند.

همچنین محیط بانان این شهرستان در منطقه کهنه کلباد موفق یک فرد مسلح به سلاح شکاری دارای مجوز حمل را در حین شروع به شکار دستگیر کردند.

مامورین اداره یگان حفاظت محیط زیست گلستان در ادامه برنامه گشت و پیشگیری از شکار پرندگان آبزی در تالاب های استان در منطقه سد وشمگیر گنبد کاووس موفق به دستگیری دو نفر قبل از اقدام به شکار و کشف سه قبضه سلاح شکاری شدند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گلستان گفت: در این عملیات در حاشیه سد وشمگیر شهرستان گنبد کاووس، همچنین یک قبضه اسلحه شکاری به همراه مقادیری فشنگ ساچمه نیز که توسط متخلفین رها شده بود در حاشیه سد وشمگیر کشف و ضبط شد.

مامورین اجرایی اداره یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان در حین گشت و کنترل در یکی از روستاهای اطراف گرگان موفق به کشف یک قبضه اسلحه شکاری فاقد جواز حمل از یک شکارچی متخلف شدند. 

این فرد پس از مشاهده مامورین محیط زیست اقدام به رهاسازی سلاح کرد و متواری شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان با هدف تکریم حافظان محیط زیست با خانواده شهید یحیی شاهکومحلی دیدار کرد.

در این دیدار کنعانی با یادآوری تلاش و رشادت های شهید یحیی شاهکومحلی در حفاظت محیط زیست گلستان این شهید گرانقدر را الگویی برای تمامی حافظان محیط زیست نامید.

/ایرنا

ارسال نظر

آخرین اخبار