آیت الله نورمفیدی گفت: بانوان باید دانش خود را نسبت به معارف اسلامی، عمیق و به روز کنند.

بانوان باید دانش خود را نسبت به معارف اسلامی، عمیق و به روز کنند

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گلستان، آیت الله «سید کاظم نورمفیدی» در مراسم تجلیل از طلاب این حوزه گفت: آگاهی و اطلاع از مبانی اصیل دینی منطبق بر زمان و مکان بر هر مسلمانی لازم است و بانوان ما که وظیفه پرورش نسل آینده را به دوش دارند باید دانش خود را در زمینه علوم و معارف اسلامی بر اساس نیاز نسل امروز، عمیق و به روزرسانی کنند.   

 

موسس حوزه علمیه الزهرا(س) گرگان افزود: گذشت زمان موجب تغییر در افکار و اندیشه های بشر می شود و تهاجمات فرهنگی نسبت به دین و حریم خانواده هم افزایش یافته، به همین خاطر ضرورت توجه به مبانی اصیل و به روز شده دین بیشتر از گذشته احساس می شود و در این میان نقش زنان جامعه ما به عنوان مادر و پرورش دهنده نسل آینده بسیار حساس و مهم است و مادری می تواند فرزند خود را درست تربیت کند که بر مبانی دینی آگاهی و تسلط داشته باشد.

 

وی اضافه کرد: برای مقابله با جنگ فرهنگی 40 ساله دشمن علیه دین و نظام اسلامی باید دانش خود را بروز کنیم و با شایستگی در این میدان حضور داشته باشیم.

 

نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان اینکه بهترین عمل صالح، عمل انبیاء (ص) و ائمه معصومین(ع) است، اظهار کرد: انبیاء و ائمه به فرمان پروردگار، وظیفه هدایت بشر را برعهده داشتند و علما هم باید با پیروی از سیره آنها در راه ترویج دین گام بردارند.

 

امام جمعه گرگان به طلاب توصیه کرد که وجود حوزه علمیه را به عنوان یک نعمت الهی قدر بدانند و پس از پایان تحصیلات حوزوی رابطه خود را با حوزه ادامه دهند.

 

وی افزود: مهمترین هدف بنده از تاسیس مدرسه علمیه خواهران و برادران در گرگان ترویج معارف اسلامی بود و خوشبختانه امروز با گذشت 40 سال، این مدارس توانسته اند طلاب خوبی را به جامعه تحویل دهند که موثر واقع شوند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار