جانشین فرمانده سپاه نینوا گلستان در اقشار بسیج با بیان اینکه رسانه‌ها بیشتر به موضوعات اقتصادی و معیشتی مردم توجه کنند، گفت: سال گذشته ۲۰۰ کارخانه و بنگاه اقتصادی استان که با مشکل مواجه بودند عارضه‌یابی و مشکلات آنان برطرف شد.

۲۰۰ بنگاه اقتصادی گلستان از سوی بسیج و سپاه عارضه‌یابی شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ سرهنگ پاسدار جواد فراهی در دیدار با تحریریه خبرگزاری تسنیم در گرگان به مناسبت روز خبرنگار، ضمن تقدیر از این رسانه، آن را انقلابی و محرم مردم دانست و اظهار داشت: هرگز نباید فکر کنیم موقعیت ما کوچک و کم ارزش است، خبرنگاران با توجه به رسالتی که بر عهده دارند از خواص هستند و مردم به عملکرد آنان نگاه ویژه‌ای دارند.

وی افزود: خبرنگاران از موضوعات مختلف مطلع هستند و باید گوش شنوای آنان باشند، رسانه‌ها باید به مسئولان راهکار دهند و در آموزش و جریان‌سازی اجتماعی نقش بسیاری مهمی دارند زیرا آموزش در دولت‌سازی و جامعه‌سازی موثر است.

فراهی ادامه داد: انتظار داریم خبرنگاران در کنار رقابت سالم، هم‌افزایی و مشارکت هم داشته باشند و همگی برای پیشرفت استان دست به دست هم دهند.

وی اضافه کرد: نباید به همه موضوعات به چشم سیاسی نگاه کنیم بلکه موضوعات فرهنگی، دینی، اجتماعی و اقتصادی بسیار مهم هستند، انقلاب اسلامی در موضوعات سیاسی رشد داشته است اما در بسیاری از موضوعات رشد نکردیم.

فراهی با بیان اینکه رسانه‌ها باید به فرمایشات رهبر معظم انقلاب عمل کنند، بیان داشت: گام دوم انقلاب اسلامی راهگشای بسیاری از مسائل خواهد بود، رسانه‌ها باید مطالبه‌گری را در دستور کار خود قرار دهند زیرا بدون مطالبه‌گری نمی‌توان شرایط زندگی و جامعه را تغییر دهیم.

وی یادآور شد: مطالبه‌گری هم در آموزه‌های دینی ما وجود دارد و هم جوانمردی بین ایرانیان زبانزد بوده است، بسیاری ار خبرنگاران در طول تاریخ لطمه خوردند اما برای جلب نظر و مطالبه‌گری از مسئولان باید موضوعات بدون هیچگونه اغماضی مطرح شود.

جانشین فرمانده سپاه نینوای استان در اقشار بسیج با اشاره به اولویت‌های کوتاه مدت بسیج اقشار در استان گفت: سال گذشته 200 کارگاه و کارخانه عارضه‌یابی شدند، ظرفیت صنعتی زیادی در گلستان وجود دارد و کارخانه‌هایی داریم که در کشور نمونه و خاص هستند.

فراهی افزود: نفوذ دشمنان در کارخانه‌ها و اقتصاد ما سبب شده اقتصاد استان هم آسیب ببیند و رسانه‌ها باید بیشتر به اقتصاد بپردازند تا مشکلات معیشتی برطرف شود.

وی ادامه داد: 20 قشر در مجموعه بسیج اقشار فعالیت می‌کنند که در بحران سیل و کرونا کمک‌های شایانی داشتند، در بخش حقوقدانان بالغ بر 50 میلیون تومان برای یک مجتمع قضایی و 500 میلیون تومان هم از مجموعه بسیج دانش‌آموزی در رزمایش مواسات و همدلی جمع‌آوری شد.

فراهی خاطرنشان کرد: برای ارتباط اصناف با دانش‌آموزان طرح «یک کاسب، یک دانش آموز» و طرح «هر کارخانه یک خانواده» را در نظر گرفتیم، نوع‌دوستی در اقشار 20گانه بسیج دیده شده و شرایطی ایجاد شد تا بیشتر به فکر هم نوع خود باشیم.

وی یادآور شد: در بحران کرونا بسیج اصناف و ناظران سلامت در حوزه کسبه تذکرهای لازم را به اصناف دادند و بر نحوه ارتباط با مشتری نظارت کردند، ناظران بازار هم آموزش دیدند و در سطح استان در حال فعالیت هستند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار