ثبت سفارش کتب درسی فردی و گروهی دانش‌آموزان عادی و استثنایی تا ۲۰ مردادماه ادامه دارد.

مهلت ثبت سفارش کتب درسی دانش‌آموزان جامانده ورودی و میان پایه تا 20مرداد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان، علی رضا زاهدی رئیس اداره پشتیبانی و خدمات آموزش و پرورش گلستان  در مصاحبه با استودیو همکلاسی اظهار داشت : دانش‌آموزان میان پایه که در مهلت زمانی مقرر از ثبت سفارش کتاب‌های درسی جا مانده‌اند، می‌توانند حداکثر تا دوشنبه 20 مرداد ماه به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی مراجعه و به صورت فردی یا گروهی اقدام به ثبت سفارش کتاب‌های درسی خود کنند‌.

وی در ادامه افزود: با توجه به شروع سال تحصیلی 1400-1399 از 15شهریور ماه، سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی تصمیم گرفته است تقویم زمانی سفارش و توزیع کتاب‌های درسی که قبلاً طی شیوه‌نامه مستند سازی شده به استان‌ها ابلاغ شده بود را تغییر داده ، لذا بر این اساس مقرر گردیده  ثبت سفارش فردی و گروهی پایه‌های ورودی مقاطع تحصیلی نظیر آمادگی مقدماتی (پیش دبستانی استثنایی)، پایه‌های اول، هفتم و دهم دانش‌آموزان عادی و استثنایی از ۸ تیرماه شروع و تا دوشنبه ۲۰ مردادماه ادامه یابد.

زاهدی درخصوص وضعیت ثبت سفارش کتب درسی در استان اعلام داشت : شهرستان گمیشان بالاترین رتبه را در ثبت کتب درسی به خود اختصاص داده و شهرستان های گرگان و علی آباد کتول و رامیان کمترین میزان را به ثبت رسانده اند . دانش‌آموزان میان پایه که در مهلت زمانی مقرر از ثبت سفارش کتاب‌های درسی جا مانده‌اند لازم است  حداکثر تا 20 مرداد ماه به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی مراجعه و به صورت فردی یا گروهی اقدام به ثبت سفارش کتاب‌های درسی نمایند.

رئیس اداره پشتیبانی و خدمات  گفت: با توجه به اینکه در سال تحصیلی آینده تمامی کتاب‌های درسی دوره‌های تحصیلی از سوی مدارس به دانش‌آموزان توزیع خواهد شد، بر اساس تقویم زمانی مقررشد با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی توزیع کتاب‌های درسی دوره ابتدایی تا19مرداد ماه پایان پذیرد ، دوره اول متوسطه از 25 مرداد ماه شروع و سایر مقاطع تحصیلی اعم از عادی و استثنایی از 10 شهریور ماه شروع و تا 15 شهریور ماه به اتمام برسد.

 شایان ذکر است با توجه به اندک فرصت باقیمانده از تمامی مدیران مدارس استان گلستان  انتظار می‌رود در اسرع وقت نسبت به ثبت‌نام و ثبت سفارش کتاب درسی دانش آموزان جامانده اقدام نمایند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار