مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان خبر داد

کشمیری گفت: حدود ۳۰۰ میلیون تومان کتاب در طرح «پاییزه کتاب» در استان گلستان فروش رفت.

فروش ۳۰۰ میلیون تومان کتاب در طرح «پاییزه کتاب» گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، «عادله کشمیری» اظهار کرد: پانزدهمین دوره طرح توزیع یارانه کتاب از طریق کتاب‌فروشی‌ها با عنوان «پاییزه کتاب» در 14 کتاب‌فروشی در شهرهای گرگان، گنبدکاووس و کُردکوی استان گلستان برپا شد که در پایان، بیش از 2 میلیارد و 98 میلیون ریال توسط کتاب‌فروشی‌ها به فروش رفت.

 

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی گلستان با اشاره به اینکه در این دوره از طرح 6 هزار و 764 جلد کتاب به فروش رسیده است، افزود: برخی از کتاب‌فروشی‌ها علی‌رغم اینکه بعضاً در دومین روز طرح میزان اعتبار تخصیصی‌شان به پایان رسیده بود، اما خودشان تصمیم به ارائه تخفیف به مشتریان خود بین 20 تا 30 در صد تا پایان روزهای طرح را داشتند.

 

کشمیری با تقدیر از حسن نظر و مشتری‌مداری کتاب‌فروشی‌ها، گفت: در آمار اعلام‌شده (تعداد فروش کتاب) تعداد فروش‌های خارج از طرح که خود کتاب‌فروش‌ها با تخفیف ارائه کردند، لحاظ نشده است؛ وگرنه میزان فروش کتاب بسیار بیش از این‌ها بوده و این نشان از کتاب‌دوستی گلستانی‌ها حتی در دوران سخت اقتصادی و کرونا است.

 

وی با ابراز امیدواری اینکه در دوره‌های بعدی طرح با رایزنی با خانه کتاب و غیره بتوانیم میزان تخصیصی‌ها را افزایش و دغدغه‌های کتاب‌فروشان حاضر را کم کنیم، گفت: کتاب‌فروشی‌ها دغدغه‌های خود را هر چه زودتر به اداره‌کل اعلام کنند تا بتوانیم در اسرع وقت آن‌ها را پیگیری کنیم.

 

کشمیری همچنین از تمامی کتاب‌فروشی‌های حاضر در طرح گلستان که به توصیه‌ها و دستور عمل‌های ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان توجه نشان دادند و در حد توان تمامی الزامات را رعایت کردند، قدردانی کرد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در پایان ضمن ابراز امیدواری نسبت به اینکه در دوره بعدی اجرای طرح‌های فصلی حمایت از کتابفروشی‌ها شاهد پایان محدودیت‌ها و جشن پایان کرونا باشیم، گفت: با توجه به استقبال خوب مردم گلستان از کتاب و فرهنگ کتابخوانی بهتر است کتاب‌فروشی‌های بیشتری برای حضور در طرح‌ها مشارکت کنند.

 

«طرح پاییزه کتاب» هم‌زمان با بیست و هشتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «دانایی مانایی» از 24 تا 30 آبان در سراسر کشور برگزار شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار