علی نژاد، رئیس انجمن پیمانکاران گلستان گفت: بدهی دولت به پیمانکاران گلستانی از یک دهه عبور کرده است.

بدهی دولت به پیمانکاران گلستانی از یک دهه عبور کرد

به گزارش گلستان ۲۴؛ علی بهرام علی نژاد در گفتگو با خبرنگار بازار با بیان این نکته که بدهی دولت به پیمانکاران گلستانی از یک دهه گذشته، اظهار کرد: دولت بسیاری از مطالبات پیمانکاران را از سال ۹۰ پرداخت نکرده و این رقم در حال حاضر به به ۳۷ میلیارد تومان رسیده است.

تعداد قراردادهای پرداخت نشده پیمانکاران را ۱۱۸ قرارداد اعلام کرد و گفت: این روند باعث کاهش توان مالی پیمانکاران استان شده است.

وی از افزایش حقوق کارگران انتقاد کرد و افزود: دولت حقوق کارمندان را ۱۰ درصد اما حقوق کارگران را ۵۷ درصد افزایش داده است؛ اگر به همین منوال طی شود محدود پیمانکاران گلستان هم از پویایی خارج می‌شوند.

علی نژاد افزایش ۵۷ درصدی دستمزد کارگر را آسیب به اشتغال دانست و اضافه کرد: این اتفاق در حالی می‌افتد که مقام معظم رهبری هرساله به موضوع اشتغال و تولید تاکید دارد.

وی افزایش حقوق کارگران را مُسکنی برای شرایط نامناسب اقتصادی آنها خواند و افزود: در ماه‌های آینده به واسطه افزایش هزینه‌ها، این رقم دستمزد هم جوابگوی نیاز جامعه کارگری نخواهد بود.

رئیس انجمن پیمانکاران گلستان با بیان این مطلب که اقتصاد ما دولتی است، ادامه داد: از این رو دولت برای کارگر، کارفرما و بازار تصمیم‌گیری می‌کند؛ همین شرایط باعث شده تا اقتصاد کشور بیمار شود.

به گفته وی، افزایش حقوق سالانه کارگران و بازنشستگان یک دور تسلسل باطل است که هرساله وضعیت را نسبت به قبل وخیم‌تر می‌کند.

علی نژاد در خاتمه یادآور شد: بهتر است دولت از این حوزه خارج شود و اقتصاد را آزاد کند و پایش را از حوزه بخش خصوصی و جامعه کارگری بیرون بکشد.

 

 
 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار