رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: ️تجهیزات امدادی هلال احمر با کمک شرکت های دانش بنیان داخلی بومی سازی می شوند.

️تجهیزات امدادی با کمک شرکت های دانش بنیان داخلی بومی سازی می شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از مهر، مهدی ولی پور ظهر دوشنبه در حاشیه آئین تکریم و معارفه مدیرعامل هلال احمر گلستان در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: براساس شاخص های هلال احمر و با توجه به وسعت حوادثی که در کشور وجود دارد در بحث ذخایر انبارهای امدادی، لجستیک و نیروی انسانی که باید آماده خدمت باشند، طبق تجارب گذشته امکانات خوبی در هلال احمر پیش بینی شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود: تجهیزات امدادی از لحاظ سخت افزاری با استفاده از فن آوری روز و دانش بنیان داخلی نیاز به بومی سازی دارند و با توجه شعار سال که رهبر معظم انقلاب هم تاکید داشتند، با رایزنی های انجام شده، با استفاده از دانشمندان داخلی تجهیزات امدادی هلال احمر با کمک شرکت های دانش بنیان داخلی بومی سازی می شوند.

وی بیان کرد: ذخایر انبار امدادی که در حوادث سال های اخیر تحت تاثیر قرار گرفته اند و با دستور رئیس جمهور افزایش خواهند یافت.

ولی پور ادامه داد: ۵۷۰ ثابت امدادونجات داریم که این ظرفیت در ایام نوروز افزایش پیدا می کند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر بیان کرد: به صورت شبانه روز ۱۴ هزار نفر با پنج هزار خودوری امدادی و ۱۹ فروند بالگرد در حال خدمت به مردم بوده که از این تعداد نیرو فقط دو هزار نفر از آنها کارمند هستند و بقیه آن نیروهای امدادگر و نجاتگر داوطلب هستند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار