رئیس سازمان جهادکشاورزی گلستان گفت: تاکنون ۹۱۹ میلیارد تومان از پول گندم کشاورزان استان به حساب آنان واریز شده است.

پرداخت ۹۱۹ میلیارد تومان از مطالبات گندم‌کاران گلستانی

به گزارش گلستان ۲۴؛ مختار مهاجر ظهر امروز در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت خرید تضمینی برخی از محصولات کشاورزی در استان اظهارداشت: به رغم خسارت‌هایی که سیل به حدود 100 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان که بخش زیادی از آن زیر کشت گندم و کلزا قرار داشت، وارد کرد اما میزان تولید این محصولات مطلوب بود.

وی افزود: تا کنون بیش از یک میلیون و 230 هزار تن گندم در استان تولید شده که 551 هزار و 746 تن در قالب خرید تضمینی به مراکز خرید دولتی و خصوصی فروخته شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان درباره پرداخت وجه محصول به گندمکاران استان نیز بیان داشت: حدود 97 درصد وجه گندمکاران استان معادل بیش از 919 میلیارد تومان به حساب کشاورزان واریز شده است و مبالغی که باقی‌مانده نیز به زودی به آنان پرداخت خواهدشد.

وی به رکوردزنی تولید کلزا در استان نیز اشاره کرد و گفت: کشاورزان گلستانی امسال رکورد تولید کلزا را شکستند و تا کنون 164 هزار و 471 تن محصول به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شده است.

مهاجر با بیان اینکه 98 درصد وجه کلزای خریداری شده به کشاورزان پرداخت شده است، افزود: دولت تا کنون 523 میلیارد تومان را به حساب کلزاکاران واریز کرده کرده است.

/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار