مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان گفت: مانور زلزله و ایمنی در سطح مدارس استان گلستان با شعار مدرسه ایمن، جامعه تاب‌آور ۶ آذر برگزار می‌شود.

مانور زلزله و ایمنی در مدارس استان گلستان برگزار می‌شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ سیدرضا قادری صبح امروز در جمع مدیران شهرستان گالیکش اظهارداشت: از مسئولان شهرستان که در حادثه سیل، برف سنگین و رانش‌های رخ داده در ابتدای امسال، با اقدامات مناسب حوادث را مدیریت کردند قدردانی می‌شود.

وی افزود: بر اثر خساراتی که حادثه‌ها برجای گذاشتند و پیگیری‌های انجام شده برای جبران خسارات مردمی، تسهیلات و کمک‌های بلاعوض برای خسارات‌دیدگان بخش کشاورزی، دامی و مسکن منظور شده و در دست اقدام است.

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان گفت: برای جبران خسارات و بازسازی تاسیسات زیربنایی خسارت دیده (دولتی) در مجموع از محل اعتبارات ماده 10 مدیریت بحران استان، 14  میلیارد و 443 میلیون تومان برای شهرستان گالیکش مصوب شده که در حال انعقاد موافقت‌نامه و اجرا است و نیاز است که دستگاه‌های اجرایی شهرستان از دستگاه‌های استانی پیگیری کنند.

وی گفت: به منظور ترویج فرهنگ بیمه و کاهش بار مالی دولت و از همه مهم‌تر تسریع در جبران خسارات وارده ناشی از حوادث غیرمترقبه به خسارت‌دیدگان، نیازمند پیگیری‌های بیشتر شهرستانی است.

قادری گفت: کارگزاری‌های بیمه برای کمک، مشاوره، راهنمایی و بهره‌گیری از خدمات آنان توسط سازمان مدیریت بحران کشور اعلام شده که امیدواریم شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در این‌باره پیگیری و اقدام لازم را داشته باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان اظهار کرد: مانور زلزله و ایمنی در سطح مدارس استان گلستان با شعار مدرسه ایمن، جامعه تاب‌آور 6 آذر برگزار می‌شود که لازم است فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی به صورت جدی وارد عمل شوند.

/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار