دبیر مجمع نمایندگان گلستان :

دبیر مجمع نمایندگان گلستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت های گسترده معدنی در استان گفت:با تکیه بر این ظرفیت خدادادی زمینه اشتغال و درآمد برای جوانان را فراهم کنیم.

افزایش اشتغالزایی و درآمد اقتصادی با توسعه معادن

به گزارش خبرنگار گلستان 24، غلامرضا منتظری اظهار کرد: در بخش معدن از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیم و برای تسهیل در امر صدور مجوز در این بخش جلسات متعددی برگزار شد تا بتوانیم با تکیه بر این ظرفیت خدادادی زمینه اشتغال و درآمد برای جوانان را فراهم کنیم.

وی افزود: برای رفع چالش های پیش رو فعالان بخش معدن گلستان به ویژه ید و زغال سنگ در سطح ملی مذاکراتی با وزیر صنعت و معدن انجام گرفت تا در اعطای کمک های مالی و معنوی به صورت ویژه و مناسب برای گلستان دیده شود.

 

ارسال نظر

 • ناشناس
  0

  فاش نیوز - نایب رییس کمسیسون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، مشکلات ایثارگران را نه دغدغه یک قشر خاص بلکه دغدغه و نگرانی کل جامعه عنوان کرد.

  به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، غلامرضا منتظری، نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به به این موضوع که مسائل، مشکلات و دغدغه های جامعه ایثارگری فقط متعلق به ایثارگران نیست خاطرنشان کرد: دغدغه های پیش روی این مجموعه دغدغه های همگان باید قلمداد شود و مختص قشر خاصی نیست.

  عضو مجمع نمایندگان استان گلستان با تمجید از ایثارگری های رزمندگان دوران دفاع مقدس و مدافعان حرم متذکر شد: جامعه ایثارگری ما اعم از رزمندگان، جانبازان، آزادگان و خانواده های شهدا از مهمترین گوهر هستی خود گذشتند تا استقلال و عزت و سربلندی این کشور سیر صعودی پیدا کند. الان هم هر چه داریم مدیون فداکاری آنها هستیم. پس نباید یادمان برود که دغدغه ها و مشکلات پیش روی این مجموعه، دغدغه های همگان باید قلمداد شود و مختص به قشر خاصی نیست.

  نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم در خصوص نقش مجلس و دولت در پاسداشت ایثارگری های مدافعان میهن اسلامی یادآور شد: قطع یقین هم مجلس شورای اسلامی و هم دولت سیزدهم باید نسبت به گذشته بویژه در این دوره جدید که سطح انتظارات از دولت انقلابی افزایش پیدا کرده است، چتر حمایتی خود را بدون منت، هر چه بیشتر بر سر این مجموعه باز کند.

  عضو فراکسیون ایثارگران مجلس یازدهم با انتقاد از سلیقه ای اجرا شدن قوانین ایثارگری و بی توجهی به نیازها و مطالبات ایثارگران تاکید کرد: نباید کار به جایی کشیده شود که یک رزمنده ایثارگر یا یک آزاده برای مطالباتی که حقش است، دنبال مسئول این اداره و آن اداره بیفتد و این کار خوبی نیست و بایستی کرامت و جایگاه و منزلت ایثارگران را حفظ کنیم.

  نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی لایحه بودجه سال آینده و برنامه هفتم توسعه در ماه های آینده در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: به نظرم در بودجه 1401 هم مجلس و هم دولت باید به این قشر عزیز و شریف توجه کافی داشته باشد تا ما در سال های آینده لبخند رضایت را در این مجموعه بیشتر از گذشته مشاهده کنیم.

  غلامرضا منتظری، نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما باید در برنامه ریزی ها و به خصوص، برنامه های توسعه آینده کشور به این مسائل بیش از گذشته توجه کنیم و نسبت به قوانین گذشته بازنگری و آسیب شناسی نسبت به قوانین ایثارگری داشته باشیم. چرا که اگر قوانین ناکارآمد است، باید تغییر کند؛ اگر هم ابهام در آنها وجود دارد بایستی به سرعت برطرف شود.

  عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی در این خصوص به اجرای نصفه و نیمه قانون تبدیل وضعیت ایثارگران اشاره کرد و متذکر شد: به طور مثال برخی از دوستان ایثارگر در ادارات، از اجرای ناقص و یا اجرایی نشدن قانون تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران که در برنامه ششم توسعه و قانون بودجه 1400 به آن اشاره شده است گلایه دارند و با ما تماس می گیرند و می گویند مصوبه مجلس را دستگاه ها براساس رای خودشان تفسیر می کنند. بنابر این اگر این موضوع نیاز به استفساریه دارد، دستگاه های ذیربط باید به مجلس شورای اسلامی اعلام کنند؛ تا ما موانع قانونی را برطرف و موضوع را رفع و رجوع کنیم.

آخرین اخبار