استاندار گلستان:

استاندار گلستان گفت:چشم انداز توسعه همه جانبه گلستان برای افق ۱۴۰۴ روشن و امیدوارکننده است که برای رسیدن به آن باید با بهره گیری از نقشه راه و تلاش همه دستگاه ها، درآمد سرانه خانوارهای استان افزایش یابد.

چشم انداز توسعه همه جانبه گلستان برای افق ۱۴۰۴ امیدوارکننده است

به گزارش گلستان 24، علی محمد زنگانه روز یکشنبه در نشست قرارگاه اجرای نهضت ملی مسکن روستایی استان  اظهار کرد: توجه به پیشرفت روستامحور، پیشران توسعه این استان است که برای رفع مسائل و مشکلات اجرای آن باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کرد.

وی افزود: ۴۷ درصد جمعیت گلستان در روستاها زندگی می کنند و عدالت حکم می کند که به این جمعیت و نیازهای آن متناسب با امکانات موجود برای رسیدن به پیشرفت و توسعه توجه ویژه شود.

زنگانه ادامه داد: تجربه موفق روستای وامنان آزادشهر با توسعه کشت زعفران و روستای محمدآباد با ایجاد آب بندان برای توسعه کشاورزی می تواند به الگوی مناسب برای دیگر روستاها تبدیل شود تا با شناسایی درست ظرفیت‌های موجود به سمت خودکفایی و افزایش درآمد و تولید بیشتر پیش روند.

وی ادامه داد: چشم انداز توسعه همه جانبه گلستان برای افق ۱۴۰۴ روشن و امیدوارکننده است که برای رسیدن به آن باید با بهره گیری از نقشه راه و تلاش همه دستگاه ها، درآمد سرانه خانوارهای استان افزایش یابد.

استاندار گلستان بیان کرد: این استان منابع خدادادی زیادی دارد و با وجود آن نباید سرانه درآمد خانوارهای آن پایین تر از میانگین کشوری باشد.

به گفته وی و براساس داده های آماری، ۷۰ درصد جمعیت روستایی و ۴۰ درصد جمعیت شهری گلستان کم برخوردارند.

زنگانه ادامه داد: درآمد ناخالص گلستان ۵۶ هزار میلیارد تومان است که باید با تلاش و رفع مسائل و مشکلات و زمینه سازی برای حضور سرمایه گذاران به ۲۲۴ هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

استاندار گلستان به سفر دولت سیزدهم به گلستان در اسفند ماه پارسال اشاره کرد و گفت: این سفر زمینه تامین مالی ۴۰ هزار میلیارد تومانی را از محل منابع عمومی برای استان فراهم کرد.

زنگانه ادامه داد: زیرساخت هایی که دولت سیزدهم با تصویب این اعتبارات به دنیال ایجاد آن است باید در دهه‌های گذشته فراهم می‌شد تا شاهد حجم گسترده عقب ماندگی زیر ساختی در حوزه های مختلف گلستان نباشیم.

به گفته وی، خاموشی برق و قطعی آب آشامیدنی ۱۲ ساعته در شبانه روز و در برخی ایام اوج مصرف به ویژه تابستان در گرگان به خاطر توجه نکردن به ایجاد زیرساخت ها، وجود سدهای نیمه تمام و نیاز به تامین هزاران میلیارد تومان اعتبار، وضعیت نابسامان خلیج گرگان و مواجهه آن با کم آبی از جمله کوتاهی های سالیان گذشته برای ایجاد زیرساخت های توسعه گلستان بود.

استاندار گلستان همچنین به تلاش های بنیاد مسکن در استان اشاره کرد و گفت: این نهاد ثمره درایت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی بوده و در نتیجه آن مشکلات فراوان مرتبط با مسکن روستاییان کشور از جمله گلستان برطرف شد.

زنگانه افزود: این استان در اجرای طرح هادی روستایی ۲۲ درصد و مقاوم سازی مسکن ۶ درصد از میانگین کشوری جلوتر است.

وی بر سرمایه گذاری بیشتر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان برای افزایش شاخص سایر حوزه های ارایه خدمات به ساکنان روستایی با بهره گیری بیشتر از ظرفیت سایر دستگاه ها و بانک ها تاکید کرد.

استاندار گلستان گفت: افزایش سهمیه ساخت مسکن برای مناطق روستایی استان از هفت هزار واحد تعهد سالانه در سال گذشته به ۱۱ هزار واحد در سال جاری نمونه عینی تحقق عدالت در کشور است که در نتیجه آن طی چهار سال ۴۴ هزار خانه برای روستاییان ساخته خواهد شد .

استاندار گلستان با هشدار به برخی جریانات رسانه ای برای ایجاد فتنه در استان گفت: باید در این زمینه هوشیار بوده و وحدت را برای توسعه منطقه بیش از گذشته حفظ کنیم و با دعوت همگانی به همگرایی و وحدت، برای حفظ انسجام استان و خنثی سازی توطئه های دشمنان بکوشیم.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار