دادستان گرگان خبرداد؛

دادستان عمومی و انقلاب مرکز گلستان از توقف فعالیت پنج معدن برداشت شن و ماسه در زمین های کشاورزی گرگان خبرداد.

توقف فعالیت ۵ معدن برداشت شن و ماسه در زمین های کشاورزی گرگان

به گزارش گلستان 24، محمود اسپانلو اظهارکرد: بررسی برداشت های غیرمجاز شن و ماسه از زمین های کشاورزی شهرستان گرگان آغاز شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز گلستان افزود: در نخستین گام اجرای این طرح، معادن برداشت شن و ماسه در زمین های کشاورزی روستای آهنگر محله و توسکستان گرگان بررسی و فعالیت پنج معدن متوقف شد.

اسپانلو گفت: سه مورد از این معادن مجوز کار نداشتند و دو مورد هم با وجود داشتن مجوز فعالیت با ایجاد گودال های عمیق بیشتر از استاندارد تعیین شده، برداشت می کردند.

وی ادامه داد: رسیدگی به پرونده مالکان این معادن در دادسرای گرگان آغاز شده و نماینده جهاد کشاورزی هم مکلف است تا زمان تعیین تکلیف پرونده، از این معادن سرکشی و از فعالیت احتمالی آن ها جلوگیری کند.

دادستان مرکز گلستان گفت: در روستای آهنگرمحله ۶ معدن مجاز برداشت شن و ماسه همچنان فعال است و قرار شد برای جلوگیری از خطر سقوط افراد، گودال های برداشت شن و ماسه حصار کشی شود.

اسپانلو افزود: برای جلوگیری از خسارت به محصولات کشاورزان بر اثر گرد و خاک ناشی از تردد ماشین های حمل شن و ماسه هم، مالکان این معادن مکلف شدند جاده بین مزارع مسیر این معادن را زیرسازی و قیرپاشی کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار