امام جمعه گنبدکاووس:

امام جمعه گنبدکاووس با تاکید برضرورت تقویت دو جانبه از کارگر و کارفرما توسط دولت و تصمیم‌گیران این حوزه گفت: حمایت از این دو قشر باید برابر باشد تا هیچ کدام متضرر نشوند.

حمایت از کارگر و کارفرما باید برابر باشد

به گزارش گلستان 24، حجت الاسلام محمود ترابی روز دوشنبه در جمع اعضای کمیته کارگری ستاد بزرگداشت هفته کار و کارگر ( پنج تا ۱۱ اردیبهشت) گنبدکاووس اظهار کرد: برای حمایت یکسان و واقعی از کارگر و کارفرما باید هنگام افزایش سالانه دستمزد کارگران، کارفرمایان توجیه شوند تا تعارض احتمالی بین این ۲ در محیط کار از بین برود.

وی افزود: اگرچه در تصویب میزان دستمزد سالانه کارگران، نماینده کارفرمایان هم حضور دارد اما لازم است متولیان و تصمیم گیران از طریق رسانه‌ها، کارفرمایان و سایر اقشار را توجیه کنند تا شائبه دستوری بودن این تصمیم ایجاد نشود.

امام جمعه گنبدکاووس در شرایط فعلی حوزه کار و کارگری ایران دچار نوعی بی‌انضباطی است که استمرار این رویه ما را به مقصد توسعه و پیشرفت در آینده نمی‌رساند بنابراین باید الزامات قانونی این حوزه برای حفظ حقوق کارگر و کارفرما فراهم شود.

حجت الاسلام ترابی همچنین با اشاره به مقام کار و گارگر در اسلام اضافه کرد: کارگر ستون فقرات یک جامعه است و باید حمایت‌ مادی و معنوی از این قشر به خصوص کارگران روزمزد و ساختمانی بیشتر شود.

​رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گنبدکاووس نیز در این دیدار که روسای برخی ادارات و نهادها از جمله شهرداری، شورای اسلامی شهر، آموزش فنی و حرفه‌ای، صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، شهرک‌های صنعتی و معاون برنامه ریزی فرماندار ویژه این شهرستان نیز حضور داشتند از اشتغال ۶۸ هزار کارگر در واحدهای تولیدی، خدماتی، صنفی و ادارات و نهادهای گنبدکاووس خبر داد و گفت: از این تعداد ۴۴ هزار نفر بیمه تامین اجتماعی هستند.

عبدی بدراق نژاد گفت: کمیته کارگری ستاد بزرگداشت هفته کار و کارگر در گنبدکاووس برای تکریم مقام و منزلت این قشر غبارروبی گلزار شهدای گمنام، دیدار با امام جمعه، تجلیل از مقام شامخ کارگران و سرکشی از برخی واحدهای تولیدی شهرستان و تجلیل از کارگران آن‌ها را پیش بینی کرده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار