مدیرکل امور مالیاتی استان گلستان بر لزوم شناسایی افراد پردرآمد و کسانی که پرونده مالیاتی ندارند تاکید کرد و گفت: با اجرای طرح جامع مالیاتی حساب بانکی به سیستم مالیاتی متصل می‌‌شود.

اتصال  حساب بانکی به سیستم مالیاتی

به گزارش گلستان۲۴؛علی‌اصغر هزارجریبی بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: تمام واحدهای کسب باید به صندوق مکانیزه فروش متصل شوند، در آینده مامور مالیاتی نقشی در تعیین مالیات نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: از تیرماه جاری برای دریافت جواز کسب و یا تمدید آن مراجعه حضوری نخواهیم داشت و این مهم از طریق اصناف و یا اتحادیه صنفی بررسی و پیگیری می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان گلستان با اشاره به الکترونیکی شدن اظهارنامه مالیاتی گفت: چند سالی است که تسلیم اظهارنامه مالیاتی الکترونیکی شده است و مودیان تا 31 خرداد فرصت دارند اظهارنامه خود را ارائه کنند با توجه به اینکه 31 خرداد منتهی به روز جمعه بوده و تعطیل است این فرصت تا یکم تیرماه قابل وجود دارد.

هزارجریبی در خصوص عدم تسلیم اظهارنامه مالیاتی در مهلت قانونی بیان کرد: کسانی که در مدت تعیین شده اظهارنامه مالیاتی خود را تسلیم نکنند مشمول بهره مندی ماده ۱۰۱ نخواهند ‌شد.

وی تقسیط مالیات را یکی از مزایای تسلیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر عنوان و بیان کرد: سال گذشته حدود 40 درصد از اظهارنامه‌های مالیاتی رسیدگی نشده و قطعی صادر شد.

مدیرکل امور مالیاتی گلستان گفت: در قانون بودجه آمده که نظام پزشکی را مکلف کند تا پزشکان در مطب از دستگاه پوز استفاده کنند در غیراینصورت باید پلمب شوند، مردم می‌توانند مواردی که در این زمینه مشاهده می‌کنند را از طریق سامانه گویا 1526 اعلام کنند.

هزارجریبی در پاسخ به این سوال که چه تعداد پرونده فرار مالیاتی در استان تشکیل و رسیدگی شده است، ابراز کرد: اطلاعات پرونده فرار مالیاتی محرمانه است، کمیته ویژه‌ای در استان شکل گرفته که مسائل مربوط به فرار مالیاتی را پیگیری و بررسی می‌کند.

وی در خصوص جریمه و بدهی مالیاتی واحدهای تولیدی در استان گلستان بیان کرد: هیچ واحد تولیدی به خاطر بدهی مالیاتی تعطیل نشده است، ما شعار رونق اقتصادی نمی‌دهیم بلکه در عمل به آن پایبندیم.  

مدیرکل امور مالیاتی گلستان گفت: در مناطق سیل‌زده استان چنانچه واحد تولیدی تا ۵۰ درصد خسارت دیده باشد از پرداخت مالیات عملکرد همان سال معاف خواهد شد این مهم در صورتی اعمال می‌شود که آن واحد تولیدی خسارت وارده را از جای دیگری دریافت نکرده باشد.

هزارجریبی در خصوص درآمد عمومی استان گلستان بیان کرد: سال گذشته درآمد عمومی استان ۵۲۸ میلیارد تومان پیش بینی شد که ۸۳ درصد این درآمد مربوط به درآمدهای مالیاتی بود.

وی گفت: سال گذشته تکلیف داشتیم ۴۴۱ میلیارد تومان وصول کنیم که توانستیم ۴۲۸ میلیارد تومان معادل ۹۷ درصد تحقق درآمد داشته باشیم که این رقم در مقایسه با سال گذشته دو درصد رشد داشته است.

/فارس

ارسال نظر

  • ناشناس
    0

    عکس اشتباهست ایشان مجری طرح پنبه کشورند

آخرین اخبار