امام جمعه آق قلا، بیان کرد: فلسطین و مقدسات مسلمانان همواره در طول سالیان تجاوزگری رژیم صهیونیستی یکی از موضوعات مورد توجه جهان اسلام بوده است؛ ز این رو ملت های مسلمان با جان و مال خود همواره حامی ملت مظلوم فلسطین بوده اند.

مسجدالاقصی نماد وحدت و مقاومت است/ تاکید بر لزوم حمایت از مسئله فلسطین

به گزارش گلستان ۲۴؛ آخوند حاج عبدالحی میرزاعلی  امام جمعه آق قلا در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، فلسطین را همواره مورد حمایت امت اسلامی و به ویژه یکی از راهبردهای اساسی جهان اسلام دانست و بیان کرد: پیامبر اسلام(ص) می فرمایند: "مَن اَصبَحَ وَ لَم یَهتَمَّ بِاُمورِ المُسلِمینَ فَلَیسَ بِمُسلِم"، اگر کسی به فکر امور مسلمانان نباشد یعنی صبح کند روزی را که در آن روز برای مشکل مسلمانان اهمیت قائل نشود او مسلمان نیست.

وی افزود: اگر مظلومان عالم به مانند ملت مظلوم فلسطین که سال های بسیار است زیر آتش و ظلم و ستم صهیونیست ها واقع شده اند، از ما درخواست کمک کردند باید به آنها کمک کنیم، زیرا علاوه بر وظیفه مسلمانی ، وظیفه انسانی ما این است که به کمک و همراهی آنان بشتابیم.

امام جمعه آق قلا، تصریح کرد: سرزمین فلسطین و مسجد الاقصی به عنوان نماد وحدت و تقریب و مقاومت است؛ امت و ملت های مسلمان بر این موضوع اتفاق نظر دارند که حمایت از ملت مظلوم فلسطین و قدس شریف یک اصل و یک نمادی برای وحدت و عدالت خواهی است.

وی عنوان کرد: رژیم صهیونیستی همواره در طول سالیان اخیر به سرزمین های مسلمانان حمله کرده و در این مسیر از تجاوز و غارت اموال و نفوس مسلمانان دریغ نکرده است.

وی در پایان تاکید کرد: امت اسلامی با تکیه بر تقوا و اعتقادات خود با تمام وجود جان خود را کف دست قرار داده و با حمایت های بی دریغ مادی و معنوی خود، در میدان حق علیه باطل حضور پیدا کرده اند و با اتحاد و انسجام و توکل بر خدای متعال از مقدسات خود دفاع کرده اند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار