رئیس ستاد اقامه نماز گلستان از برگزاری بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز در استان با عنوان « نماز و مدرسه» در آذرماه امسال خبر داد.

میزبانی گلستان از بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز

 گزارش گلستان ۲۴؛ قاسم محمدی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: آذرماه امسال استان گلستان میزبان بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز خواهد بود.

وی « نماز و مدرسه» را موضوع این دوره از اجلاسیه برشمرد و گفت: راهکارهای رونق نماز در مدرسه، راه‌های دعوت به نماز در مدرسه، نقش روحانی، مدیران و معلمان در دعوت دانش‌آموزان به نماز و غیره در این اجلاس مورد بحث قرار می‌گیرد.

رئیس ستاد اقامه نماز استان بیان داشت: علاقه‌مندان می‌توانند تا بیستم آبان ماه امسال آثار خود را در قالب ایده‌ها و تجربه‌های موفق، کتاب و مقاله، رمان، قصه، خاطره و سرود، فیلمنامه، نمایشنامه، فیلم کوتاه و موشن‌گرافی، عکس، خط، پوستر، اینفوگرافی و تابلو مقاله به سایت ستاد اقامه نماز ارسال کنند.

وی با اشاره به تعداد جمعیت دانش‌آموزی استان گفت: بیش از 354 هزار دانش‌آموز در مدارس استان تحصیل می‌کنند که بیش از 209 هزار نفر آنان مقطع ابتدایی هستند و باید از همین دوران مباحث مربوط به نماز را به آنان آموزش داد.

محمدی بیان داشت: 700 نمازخانه در مدارس استان وجود دارد که برخی از این مدرسه‌ها دو شیفت هستند. 400 روحانی برای اقامه نماز به این مدارس اعزام می‌شود و در بقیه مدرسه‌ها نیز کمبود روحانی با به‌کارگیری مدیران و مربیان تربیتی برطرف خواهدشد.

وی با بیان اینکه باید موضوعات مربوط به نماز در مدارس مورد آسیب‌شناسی قرار بگیرد، افزود: همه دستگاه‌ها باید برای تقویت جایگاه نماز در مدارس به آموزش و پرورش کمک کنند.

رئیس ستاد اقامه نماز استان همچنین گفت: پیش از برگزاری اجلاس اصلی، پیش اجلاسیه‌هایی در شهرستان‌های مختلف برگزار خواهدشد تا فضا برای برگزاری بیست و هشتمین دوره اجلاس سراسری نماز در استان فراهم شود.

/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار