جانشین رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا اظهار کرد: بر اساس بررسی های انجام شده بیماری های دیابت و قلبی عروقی دو عامل اصلی و خطر ساز در افراد فوت شده به علت بیماری کرونا، بوده است.

دو عامل اصلی ابتلا به بیماری کرونا

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از بهداشت نیوز، دکتر شاپور بدیعی در حاشیه نشست ستاد مراقبت و درمان بیماری کرونا خاطر نشان کرد: بر این اساس باید با همکاری و هماهنگی با معاونت بهداشت دانشگاه نسبت به آگاه سازی و اطلاع رسانی به مردم در زمینه مراقبت ها و کنترل دقیق بیماری های قلبی و عروقی و دیابت تاکید بیشتری داشت.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی های لازم در راستای جدیت در آموزش و مراقبت از بیماران دیابتی و قلبی عروقی در پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا انجام شده است تصریح کرد: تلاش می شود با برنامه ریزی های هدفمند میزان مرگ و میر ناشی از کرونا را در این دسته از بیماران کاهش دهیم.

جانشین رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر رعایت بهداشت فردی، استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و خود مراقبتی تصریح کرد: به طور حتم همکاری مردم در رعایت نکات بهداشتی نقش موثری در کاهش آمار ابتلا به بیماری کرونا دارد.

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار