رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: تا پایان امسال یک‌هزار میلیارد تومان طرح صنعتی و معدنی در استان به بهره‌برداری می‎‌رسد.

 ۱۰۰۰ میلیاردتومان طرح صنعتی و معدنی در گلستان به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش گلستان 24 : حسینقلی قوانلو ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش سرمایه‌گذاری صنعتی در استان اظهارداشت: در سال‌های اخیر شاهد رشد سرمایه‌گذاری در حوزه‌های صنعتی و معدنی بودیم. هرچند هنوز آمارهای جدیدی از سوی مرکز آمار ایران درباره شاخص‌های صنعتی استان‌ها منتشر نشده است اما با توجه به حجم سرمایه‌گذاری، افزایش تعدادواحدهای تولیدی و اشتغال و غیره جایگاه استان ارتقا یافته است.

قوانلو خاطرنشان کرد: تا پایان امسال حداقل یک‌هزار میلیارد تومان پروانه صنعتی و معدنی در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه میزان سرمایه‌گذاری صنعتی در استان در سه ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 131 درصد رشد دارد، افزود: در سه ماهه نخست امسال 39 فقره پروانه بهره‌برداری واحدهای صنعتی و معدنی در استان صادر شده که حجم سرمایه‌گذاری انجام شده در این واحدها 242 میلیاردتومان است.

به گفته قوانلو با بهره‌برداری از این واحدها 344 فرصت شغلی جدید در استان ایجاد شد در حالیکه در سه ماهه نخست سال قبل تعداد اشتغال ایجادشده 296 نفر بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به رشد 13 درصدی جوازهای تأسیس صادرشده هم اشاره کرد و گفت: در سه ماهه نخست سال گذشته 69 جواز تأسیس با سرمایه‌گذاری 385 میلیاردتومان و اشتغال یک‌هزار و 526 نفر صادر شده بود که در مدت مشابه امسال به 78 فقره جواز تأسیس افزایش یافت.

وی ادامه داد: همچنین حجم سرمایه‌گذاری در این بخش نیز با رشد 91 درصدی به 734 میلیارد تومان رسیده است. پیش‌بینی اشتغال این جوازها نیز با 1.7 درصد رشد به یک‌هزار و 552 نفر افزایش پیدا کرده است.

انتهای پیام/تسنیم

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار