در پی فعالیت سامانه بارشی در استان، گلستانی ها شب سرد را تجربه خواهند کرد و دمای هوا در مناطق شرقی به چهار درجه زیر صفر هم خواهد رسید.

گلستانی ها دمای منفی۴درجه راتجربه خواهند کرد/لزوم مدیریت مصرف گاز

به گزارش گلستان ۲۴؛ سامانه سرد و بارشی که طی چند روز گذشته در گلستان فعال بود، سبب بارش برف و باران شد.

فعالیت این سامانه صبح امروز (سه شنبه) تعدیل شد و از اواسط وقت امروز (سه شنبه) کاهش ابر اتفاق افتاد.

نوربخش داداشی در خصوص این سامانه و روند فعالیت آن به خبرنگار مهر گفت: سامانه بارشی که در چند روز گذشته در سطح استان فعال بود صبح امروز تعدیل شد و از اواسط وقت امروز (سه شنبه) کاهش ابر اتفاق افتاد.

وی افزود: به واسطه کاهش ابر هم استانی امشب شب سردی را تجربه خواهند کرد و صبح فردا در نیمه شرقی استان دما به منفی چهار درجه هم خواهد رسید و در نیمه غربی هم دما بین صفر و دو درجه زیر صفر پیش بینی می شود.

داداشی ادامه داد: روند کاهش دما موقتی است و در طول روز شاهد افزایش دما خواهیم بود و تا روز جمعه در سطح شهرهای استان بارشی را پیش بینی نمی کنیم.

وی در خصوص بارش ها گفت: طی فعالیت این سامانه شاهد بارش ۱۷ میلی متری باران در مینودشت بودیم ضمن اینکه ارتفاعات استان هم بارش بین پنج و ۲۲ سانتی متری برف را تجربه کردند که بیشترین میزان بارش در خوش ییلاق افتاق افتاد.

وی همچنین از ورود سامانه جدید از بعدازظهر جمعه به استان خبرداد و گفت: این سامانه تا روز یکشنبه در سطح گلستان فعال است و بارش بین پنج الی ۱۰ میلی متر را سبب خواهد شد.

افزایش مصرف گاز در گلستان

همچنین مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان هم در خصوص افزایش میزان مصرف گاز در استان اظهارکرد: در ماه های دی و بهمن که میزان مصرف گاز به دلیل برودت هوا افزایش می باید لازم است که هم استانی ها همکاری لازم را داشته باشند.

محمدرحیم رحیمی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته حدود یک میلیون مترمکعب مصرف گاز افزایش یافته است.

وی بیان کرد: برای جلوگیری از افت فشار گاز در بخش خانگی گاز برخی از واحدهای صنعتی و تولیدی قطع و محدود شده است.

رحیمی از شهروندان خواست میزان مصرف را مدیریت کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار