فرماندار گرگان:

فرماندار گرگان با تاکید بر برنامه‌محور شدن بخش کشاورزی گفت: گندم یکی از مهمترین ظرفیت‌های کشاورزی استان گلستان است که دربازدید از سیلوها و کارخانه‌های آرد شهرستان شاهد رشد کمی و کیفی تولید گندم در شهرستان گرگان هستیم.

رشد کمّی و کیفی تولید گندم در گرگان/گردشگری کشاورزی یکی از ظرفیت‌های توسعه شهرستان است

به گزارش گلستان 24، عیسی پایین‌محلی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح ۵۰ پروژه حوزه کشاورزی شهرستان گرگان که به صورت متمرکز در محل آببندان توشن برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن هفته جهادکشاورزی اظهارکرد: امروز ۵۰ پروژه بخش کشاورزی با ۲۶۵ میلیارد تومان اعتبار در شهرستان گرگان به بهره‌برداری رسید که می‌تواند منشا توسعه و رونق این بخش باشد. البته حق هم همین است چراکه گلستان یکی از قطب‌های کشاورزی کشور است و در سفر ریاست جمهوری نیز بیشترین سهم از اعتبارات نیز به همین بخش اختصاص پیدا کرد.

فرماندار گرگان خاطرنشان کرد: بسیاری از پروژه‌های کنونی و آینده که در سایر حوزه‌ها از جمله کشاورزی افتتاح خواهد شد نیز نتیجه اختصاص اعتبارات سفر رئیس جمهور و توجه دولت مردمی به استان گلستان است.

وی با اشاره به مزیت‌ها و ظرفیت‌های استان گلستان گفت: از ۱۳ اقلیم شناخته شده دنیا، ۸ اقلیم در این استان وجود دارد و در کمتر از یک ساعت می‌توان مسیر کوه، جنگل، دشت و دریا را طی کرد. اما با وجود همه ظرفیت‌های انسانی و طبیعی در بسیاری از شاخص‌ها جزو استان‌های فقیر کشور محسوب می‌شویم که دولت سیزدهم نیز اهتمام خود را بر رفع محرومیت و فقر از جمله در استان گلستان گذاشته است.

پایین‌محلی گردشگری به ویژه گردشگری کشاورزی را یکی از ظرفیت‌های شهرستان گرگان عنوان کرد و گفت: باید زیرساخت‌های لازم برای حضور و ماندگاری گردشگران در استان به ویژه در شهرستان گرگان ایجاد شود؛ در غیر اینصورت تنها معبری برای گردشگران خواهیم بود.

وی کشاورزی برنامه‌محور را یک ضرورت دانست و افزود: با توجه به برخورداری از مرزهای آبی، جاده‌ای و ریلی می‌توانیم با افزایش تولیدات بخش کشاورزی، مبادلات تجاری خود را با کشورهای آسیای میانه و روسیه  افزایش دهیم.

فرماندار گرگان در ادامه با اشاره به بازدیدهایی از سیلوها و کارخانه‌های آرد شهرستان گرگان گفت: بنا به نظر کارشناسان در تولید گندم هم از نظر کمی و هم کیفی در شهرستان شاهد رشد هستیم.

وی با اشاره به بهره‌برداری از پروژه مرمت و بهسازی آببندان توشن نیز بیان کرد: خوشبختانه این آببندان یک پروژه آبرومند برای شهرستان گرگان است و ظرفیت آبگیری آن نیز از ۱۰۵ هزار مترمکعب به ۱۵۰ هزار مترمکعب ارتقا خواهد یافت که می‌تواند در توسعه کشاورزی و افزایش تولیدات اثرگذار باشد. ضمن اینکه استفاده از ظرفیت این آببندان به بهبود شرایط اقتصادی مردم این روستا و منطقه کمک خواهد کرد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار