بهانه جویی به جای عذرخواهی؛

تعلل مدیریت شهری گرگان در مناسب سازی سالن بسکتبال سبب شد تا آرزوی به حق و ۷۰ ساله مشتاقان این رشته در تماشا بازی های آسیایی تیم شهرداری در گرگان ابتر و صعود به مرحله بعدی سخت تر شود.

میزبانی آسیا پَر/ رویای۷۰ ساله علاقه مندان بسکتبال بر باد رفت

به گزارش گلستان 24؛ رشته‌های مختلف ورزشی در گلستان دایر هستند که هر یک به فراخور ظرفیت‌های خاص خود علاقه مندان زیادی دارند که در این بین رشته‌هایی مانند والیبال و سوارکاری نسبت به سایر رشته‌ها طرفداران بیشتری در شهرها و روستاهای مختلف استان دارد.

اما در این بین و در شهر گرگان «بسکتبال» سرآمد سایر رشته‌های ورزشی است و سبقه آن را بالاتر از ۷۰ سال می‌دانند.

تیم بسکتبال شهرداری گرگان، با سابقه طولانی در فعالیت، طرفداران مشتاقی که در گرما و سرما، در اوج و در قعرنشینی همیشه پشتیبان این تیم بوده‌اند و با این تیم زندگی کرده‌اند.

مدیران مجموعه شهری گرگان در سنوات تلاش کردند تا با صرف میلیاردها تومان اعتبار از هزینه عمومی گرگان، این تیم را به قله افتخارات بسکتبال برسانند تا به قول خودشان شور و نشاط اجتماعی در شهر ایجاد کنند.

حداقل طی چند سال اخیر بیش از چند ۱۰۰ میلیارد تومان برای بسکتبال شهرداری گرگان هزینه که اثر بخشی آن حداقل در جدول پایانی لیگ برتر بسکتبال در سال‌های اخیر پدیدار شد.

کسب عنوان صدرنشینی سه سال قبل (که به علت کرونا ناتمام ماند) و کسب دو عنوان قهرمانی متوالی در دو سال گذشته از جمله افتخارات تیم بسکتبال شهرداری گرگان است که دل هواداران این رشته را شاد و لحظه شماری آنها برای تماشای بازی‌های این تیم در برابر رقبای آسیایی را آغاز کرد.

تلاشی برای رفع کمبودها نشد

در حالی که بیش از دو سال است که حضور تیم بسکتبال شهرداری گرگان در مسابقات آسیایی قطعی شده اما در این دو سال گذشته هیچ تلاش برای رفع کمبودهای احتمالی برای تصاحب میزبانی مقابل حریفان نشد؛ موضوعی که تحقق آن به عنوان یک آرزوی ۷۰ ساله علاقه مندان بسکتبال این شهر دور از دسترس نبود.

این تعلل و دست دست کردن مدیران شهرداری تا آنجا پیش رفت که در هفته‌های گذشته نماینده فیبا در سفر به گلستان از سالن این شهر ۴۰ ایراد فنی گرفت. ایرادهایی که برای برطرف کردن آن نه زمان کافی وجود داشت و نه اعتبار کافی.

باید برای میزبانی از بازی‌های آسیایی تمهیدات لازم پیش بینی می‌شد واقعیت آن است که پس از کسب قهرمانی‌های متوالی شهرداری گرگان در دو سه سال اخیر، بر همگان مشخص بود که باید برای میزبانی از مسابقات در سطح آسیا تمهیدات لازم پیش بینی شود.

مگر نه اینکه مدیران شهری و اعضای شورای شهر گرگان در پی شادکردن دل هواداران و نشاط افزایی و ایجاد شور اجتماعی هستند پس چرا از فرصت میزبانی مسابقات آسیایی که می‌توانست حداکثر شور و نشاط اجتماعی را در شهر ایجاد کند، استفاده نکرده‌اند و اکنون پاسخ گویی رؤیای جوانان این شهر کیست؟

اینکه مدیران فعلی شهرداری در دقیقه ۹۰ به دنبال حل مشکلات سالن بسکتبال شهرشان باشند، مقوله پذیرفتنی نیست.

معرفی جاذبه‌های گرگان به خارجی‌ها از دست رفت

محمد شاهینی، یکی از طرفداران بسکتبال تیم شهرداری گرگان به خبرنگار با مهر گفت: شاید برخی مدیران شهرداری بخواهند کوتاهی و تعلل خودشان را در کسب میزبانی از مسابقات آسیایی به عهده اداره ورزش و جوانان بیندازند اما واقعیت این گونه نیست.

وی افزود: همان طور که شهرداری گرگان در کاری که جزو وظایف ذاتی شهرداری نیست دخالت می‌کند و اعضای شورای شهر برای کسب آرا بیشتر میلیاردها تومان اعتبار برای تیم داری هزینه می‌کنند، باید به فکر سالن و محل برگزاری مسابقات هم باشند.

شاهینی ادامه داد: اگر این مسابقات در گرگان برگزار می‌شد، فرصت مغتنمی بود در شرایطی که دشمنان در پی القای ناامنی در شهرها و مناطق مختلف هستند، ثبات و آرامش شهر را به رخ دنیا بکشانیم.

وی ادامه داد: می‌توانستیم بخشی از جاذبه‌ها و مناطق دیدنی گرگان را به تیم‌های خارجی نشان دهیم، شاید می‌توانستیم از سرمایه گذارانی که همراه تیم‌های خود به گرگان می آیند هم برای سرمایه گذاری در گرگان دعوت کنیم.

یکی از پیشکسوتان و عضو تیم مدیریتی شهرداری گرگان گفت: برای میزبانی از مسابقات آسیایی به یک سالن ورزشی نیاز است که حداقل چهار رختکن داشته باشد تا علاوه بر اینکه دو تیم حاضر در میدان از خدمات سالن استفاده می‌کنند دو تیم بعدی هم بتوانند خود را آماده کنند.‌

محمدهادی ایزدپناه گفت: چنین شرایطی در هیچ یکی از سالن‌های گرگان فراهم نیست و برای میزبانی بازی‌های آسیایی مجبور به حضور در تهران هستیم.

۴۰ ایراد فنی سالن بسکتبال گرگان

رئیس اجرایی بسکتبال شهرداری گرگان در گفتگو با رسانه‌ها گفت: خوشبختانه با تلاش همه مدیران شهری و همراهی تماشاگران فهیم گرگان توانسته‌ایم در دو سال گذشته دو عنوان قهرمانی برای گرگان کسب کنیم و آرزوی ۷۰ ساله طرفداران این رشته برای قهرمانی و حضور در آسیا را برآورده کنیم.

حسین رضائیان با اشاره به وجود ۴۰ ایراد فنی در سالن بسکتبال گرگان برای میزبانی از رقابت‌های آسیایی، افزود: برطرف کردن کاستی‌ها، ۳۵ میلیارد ریال اعتبار می‌خواهد.

وی بیان کرد: در بازدید نماینده کنفدراسیون بسکتبال آسیا از مجموعه ورزشی امام خمینی (ره) گرگان ۴۰ مورد ایراد و نقص فنی شناسایی شد که برای میزبانی در آسیا باید این موارد برطرف می‌شد.

رئیس اجرایی بسکتبال شهرداری گرگان افزود: برای حل مشکلات سالن حدود ۳۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که شهرداری گرگان آمادگی خود را برای تأمین ۵۰ درصد هزینه‌ها اعلام کرده است اما پاسخ روشن و مثبتی از اداره کل ورزش و جوانان نداشتیم.

ابهام در میزبانی از مسابقات آسیایی در سال آینده

رضائیان در پاسخ به این سوال، برنامه‌های مدیریت شهری گرگان برای تکرار احتمالی قهرمانی تیم بسکتبال شهرداری گرگان در مسابقات لیگ برتر امسال و حضور مجدد در مسابقات آسیایی سال آینده، گفت: ما همه تلاش خودمان را برای مهیا کردن سالن تا سال آینده خواهیم کرد اما نمی‌توانیم یک جانبه همه هزینه‌های سالن را بر عهده بگیریم.

وی گفت: هر چند از حضور رقبای آسیایی در گرگان استقبال می‌کنیم و علاقمند به حضور طرفداران پرشمار شهرداری گرگان در سالن هستیم اما باید همه نهادهای حاکمیتی در این روند ما را یاری کنند.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری گرگان هم گفت: بازی کردن تیم شهرداری در گرگان علاوه بر ایجاد نشاط عمومی به خصوص در میان نسل جوان، به معرفی بیشتر این شهر در آسیا منجر شده و ظرفیت گردشگری جدیدی برای گلستان فراهم خواهد کرد.

کریم علمی گفت: برای آماده سازی سالن و میزبانی از مسابقات باید همراهی همه دستگاه‌ها را داشته باشیم.

علاقه مندان پرشمار بسکتبال از مدیران شهری گرگان انتظار دارند نه فقط در دوران انتخابات، بلکه در همه دوره‌ها به مطالبه علاقه مندان به بسکتبال پاسخ دهند. آنها امیدوار هستند مجموعه مدیریت شهری گرگان برای این تعلل عذرخواهی و برای جبران آن چاره اندیشی کنند، هر چند تعلل و کوتاهی مسئولان اداره ورزش و جوانان این شهر هم در این قضیه مشهود است./مهر

ارسال نظر

آخرین اخبار